بنياد مسيحي ايرانيان
new

بیش از ۷۴ هزار راننده در ایران به دلیل نقض قرنطینه جریمه شدند

دبیر عملیاتی مبارزه با کرونا در ایران از جریمه ۲۰۰ هزار تومانی بیش از ۷۴ هزار دارنده وسیله نقلیه به دلیل «نقض قرنطینه» خبر داد.
به گفته این مقام، بیشترین موارد نقض قرنطینه در استان‌های تهران، اصفهان، خوزستان رخ داده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، بابک دین‌پرست همچنین گفت که تا ۱۵ خرداد، ۲ میلیون و ۸۵ هزار مورد نقض قرنطینه با احتساب موارد تکراری صورت گرفته که معادل ۲۲ درصد از کل مبتلایان به بیماری کرونا در کشور است.
به گفته آقای دین‌پرست، ۱۳۴ هزار نفر ناقض قرنطینه هم فاقد وسیله نقلیه شخصی بوده‌اند که نحوه اعمال جریمه آن‌ها به کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ارسال شده است.
بر اساس مصوبه ستاد کرونا افرادی که با وجود داشتن تست مثبت کرونا، مقررات قرنطینه را نقض می‌کنند، ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند و برای هر بار نقض قرنطینه، این مبلغ اخذ می‌شود.
سخنگوی وزارت بهداشت ایران پیشتر از سفر بیش ۱۵ هزار نفر مبتلا به کرونا در حالی که از بیماری خود خبر داشتند در تعطیلات نوروز خبر داده بود.
در همین حال نادر توکلی، معاون درمان ستاد کرونا در تهران، با اشاره به کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی مراجعه بیماران به مراکز درمانی به خبرگزاری ایلنا گفت: «این آمار قابل توجه نبوده است.»
بابک عشرتی، معاون دانشگاه علوم پزشکی ایران هم با بیان این که هر موج بیماری حدود ۴ تا ۵ هفته به طول می‌انجامد، به خبرگزاری مهر گفت که «موج چهارم» به نسبت موج‌های دیگر کمی طولانی‌تر و موارد ابتلا در آن بیش از موج‌های دیگر بوده است.
آقای عشرتی همچنین درباره احتمال افزایش آمارها در روزهای آینده در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها و افزایش دوباره سفرها هشدار داده است.
بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت ایران در روز پنج‌شنبه، ۲۰ خرداد، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به سه میلیون و سه هزار و ۱۱۲ نفر و تعداد کل جان‌باختگان به ۸۱ هزار و ۶۷۲ نفر رسید.
سازمان نظام پزشکی ایران پیش از این، آمار واقعی قربانیان کرونا در ایران را سه تا چهار برابر آمار وزارت بهداشت برآورد کرده بود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »