بنياد مسيحي ايرانيان
new

بیش از ۱۰۳۰ نفر در مراسم چهارشنبه سوری آسیب دیدند

به گفته رئیس سازمان اورژانس ایران در مراسم چهارشنبه سوری در سراسر کشور ۶۰۰ نفر آسیب دیده‌اند و سه نفر جان باخته‌اند.بنا بر آمار همین سازمان شمار کل قربانیان مربوط به مواد احتراقی چهارشنبه سوری در ماه اسفند به ۹ نفر رسید.
از صبح روز چهارشنبه، ۲۶ اسفند تا ساعت ۲۳ امروز ۲۶ اسفندماه، ١٠٣٠ نفر بر اثر حوادث مربوط به چهارشنبه‌سوری دچارمصدومیت شدند.
پیرحسین کولیوند، رئیس سازمان اروژانس ایران با اعلام این آمار افزود که ۲۶۴ نفر از این عده دچار سوختگی شده‌اند و ۳۴۲ نفر دچار آسیب چشمی دیده‌اند. صدمات چشمی تا کنون بیشترین مصدومیت بوده است.
کولیوند همچنین از جان باختن سه نفر در این حوادث در استانهای تهران، مرکزی و البرز درپی حوادث در روز چهارشنبه خبر داد.
بنا بر همین آمار ٢٠٠ نفر نیز در مراکز درمانی بستری و ٨٠٠ نفر مرخص شدند.
پیش‌تر مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس از ۹ قربانی در کل حوادث مربوط به مواد محترقه چهارشنبه سوری در ماه اسفند خبر داده بود.
او تصریح کرده بود: ۵۰ درصد مصدومین ۸ تا ۱۶ سال بوده و ۳۰ درصد از آسیب دیدگان عابران پیاده بوده‌اند.
دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید
در همین حال، ایرنا به نقل از کولیوند نوشت:‌«در چهارشنبه سوری سال‌های گذشته در کشور بیشترین عضوی از بدن که دچار آسیب شدند، ناحیه صورت و چشم و دست بود که مربوط به گروه سنی ۱۰ تا ۳۰ سال ثبت و گزارش شده بود.»
رئیس سازمان اورژانس به شهروندان توصیه کرده است، در صورت مواجهه با فردی که دچار سوختگی شده، خونسردی خود را حفظ کنند، محل سوختگی را با آب سرد بشویند و فرد زخمی را هرچه سریعتر به مرکز درمانی منتقل کنند یا با شماره تلفن ۱۱۵تماس بگیرند.
تهدیدهای رحیمی
رئیس پلیس تهران نیز از ۲۵ مورد انفجار و تخریب مربوط به حوادث چهارشنبه‌سوری در تهران بزرگ خبر داد. در این حوادث ۲۲ نفر زخمی شده‌اند. چهار تن از آنان قطع عضو شده‌اند و چشم و صورت پنج نفر نیز آسیب دیده است.
سردار حسین رحیمی گفت: «وضعیت حوادث در شب چهارشنبه آخر امسال نسبت به سال گذشته خوب نیست.»
در مراسم چهارشنبه‌سوری سال گذشته دو نفر و در مراسم سال ۹۷ شش نفر جان باختند.
رحیمی تهدید کرد، «هنجارشکنان» در مراسم چهارشنبه‌سوری بازداشت می‌شوند و در ایام نوروز در بازداشت می‌مانند.
به گفته او، خودروهای «هنجارشکنان» نیز تا پایان تعطیلات نوروزی توقیف می‌شود.
رحیمی در باره این که چه “هنجارهایی” شکسته شده توضیح بیشتری نداد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »