بنياد مسيحي ايرانيان
new

بیانیه سازمان منع سلاح‌های شیمیایی ‌در سالروز حمله به سردشت

سازمان منع سلاح‌های شیمیایی ‌با انتشار بیانیه‌ای یاد قربانیان حمله شیمیایی عراق به سردشت در سال ۱۳۶۶ را گرامی داشت. دبیرکل این سازمان پیش از این با قربانیان این حمله در تهران و لاهه ملاقات کرده بود.
سازمان منع سلاح‌های شیمیایی (OPCW) که مقر آن در لاهه هلند است، روز دوشنبه ۲۸ ژوئن (۷ تیر) بیانیه‌ای به یاد قربانیان حمله شیمیایی عراق به سردشت منتشر کرد.
فرناندو آریاس، دبیرکل این سازمان در یک پیام ویدیویی گفت:‌ ‌« برای سازمان منع سلاح‌های شیمایی روز ۲۸ ژوئن، روز ویژه‌ای برای گرامیداشت است و ما به احترام و یاد قربانیان این حمله وحشیانه سکوت می‌کنیم.»
آریاس تصریح کرد، پیش از این با قربانیان این حمله در تهران و لاهه ملاقات کرده و شریک دردها و احساسات آن‌ها بوده است.
او در این باره گفت: «به نیابت از سازمان، می‌خواهم تا همدردی عمیق و همبستگی خود را با مردم سردشت، ابراز کنم.»
در بخش دیگری از این پیام، مدیر عمومی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی از نقض این پیمان در سال‌های اخیر ابراز نگرانی کرده است. به گفته او، چندین کشور اخیرا از این نوع سلاح‌ها استفاده کرده‌اند.
آریاس از جامعه بین‌الملل خواست تا بار دیگر بر تعهدات کنوانسیون و هدف والای آن یعنی محو کامل سلاح‌های شیمیایی تاکید کند.
کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی در سال ۱۹۹۳ امضا شد و در حال حاضر ۱۹۳ کشور این پیمان را امضا کرده‌اند. به گفته این سازمان، ۹۸ درصد جمعیت جهان تحت پوشش حمایتی این پیمان قرار دارند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »