بنياد مسيحي ايرانيان
new

بورل می‌گوید دستیابی به توافق اتمی با ایران در یکی دو روز آینده امکان‌پذیر است

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز جمعه گفت که ممکن است ظرف یکی دو روز آینده (شنبه یا یک‌شنبه) در مذاکرات غیرمستقیم بین ایران و آمریکا، توافق نهایی بر سر احیای برجام حاصل شود.
او به خبرنگاران در بروکسل گفت که امیدوار است مذاکرات بر سر بازگشت متقابل دو طرف به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ موسوم به برنامه جامع اقدام مشترک سرانجام به نتیجه برسد.
پیشتر انریکه مورا، مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا، روز پنجشنبه با انتشار توئیتی گفته بود هم‌اکنون در مراحل پایانی مذاکرات هستیم، اما هنوز برخی مسائل حل‌نشده باقی مانده و هرگز تضمینی برای موفقیت در چنین مذاکرات پیچیده‌ای وجود ندارد.
همزمان، رافائل گروسی نیز برای بررسی آخرین احتمالات جهت حل و فصل اختلافات با ایران در خصوص پرونده‌های همچنان گشوده ایران در آژانس، راهی تهران شده است. بنا بر اعلام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی این سفر یک روزه خواهد بود.
بستن پرونده‌های باز جمهوری اسلامی ایران در آژانس یکی از سه شرط اکید اخیر تهران برای احیای برجام بوده است.
نقاط مشکوکی که آژانس خواهان روشن شدن حقیقت فعالیت هسته‌ای ایران در آن است، شامل تورقوزآباد در نزدیکی شهرری و آباده در استان فارس است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »