بنياد مسيحي ايرانيان
new

بهنام محجوبی، درویش گنابادی زندانی در اثر مسمومیت دارویی درگذشت

بهنام محجوبی، درویش گنابادی که در سال ۱۳۹۶ در جریان درگیری‌های گلستان هفتم پاسداران دستگیر شده بود، به علت مسمومیت دارویی در بیمارستان لقمان درگذشت. بهداری زندان با وجود بدحالی او به او داروی خواب‌آور داده بود.
روز شنبه ۲۵ بهمن بهنام محجوبی درویش گنابادی زندانی به دلیل مسمومیت دارویی از زندان اوین به بیمارستان لقمان منتقل شد. دوشنبه ۲۷ بهمن پزشکان گفتند که سطح هوشیاری‌اش از ۱۵ به ۳ رسیده است.
روز سه‌شنبه ۲۸ بهمن (۱۶ فوریه) بهنام محجوبی در بیمارستان لقمان تهران درگذشت. او از خرداد ماه برای اجرای محکومیت دوساله‌اش در زندان بود، در حالی که پزشک قانونی تشخیص عدم تحمل کیفر را برای او داده بود. او به بیماری اعصاب مبتلا بود و دارو مصرف می‌کرد.
یکی از نزدیکان بهنام محجوبی به خبرگزاری هرانا گفت: “او را جمعه شب به بهداری زندان می‌برند اما به دلیل نبودن پزشک تنها به او داروی خواب‌آور می‌دهند. این دارو باعث وخامت حالش می‌شود و روز شنبه او را به بیمارستان لقمان منتقل می‌کنند”.
مادر او به همراه نرگس محمدی، فعال مدنی و چند تن دیگر از فعالان مدنی دوشنبه شب را تا صبح مقابل بیمارستان لقمان گذراندند. مادر او در یک پیام ویدیویی گفته بود: «من مادرم و می‌خواهم بچه‌ام را ببینم ولی اجازه نمی‌دهند. من برای دیدن بچه‌ام با کی باید حرف بزنم؟»
مقامات زندان اوین روز یکشنبه ۶ مهر سال جاری بهنام محجوبی را به مرکز روانپزشکی امین‌آباد منتقل کردند. گفته شده بود، “او را به بهانه درمان تشنج و از کار افتادگی دست چپ، به جای بیمارستان به آنجا برده‌اند”. خبرگزاری حقوق بشری هرانا در آن زمان گزارش داده بود که “پزشکان بدون آگاه کردن وی از پروسه درمان، دارویی به او تزریق کرده‌اند”.
به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید
همسرش نیز همان زمان گفت که او را به دادن شوک الکتریکی تهدید کرده‌اند.
او بعدا در یک فایل صوتی آزارهایی را که در بیمارستان امین‌آباد و در زندان دیده بود شرح داد. او هشدار داده بود که می‌خواهند او را بکشند.
بهنام محجوبی در جریان درگیری‌های گلستان هفتم پاسداران در سال ۱۳۹۶ دستگیر شد. او دو سال بعد از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور از طریق ارتباط گیری با سایرین و فراهم ساختن تجمع غیرقانونی” به دو سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی یا اجتماعی محکوم شد.
این درویش گنابادی در ۳۱ خرداد امسال پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و برای تحمل دوران محکومیتش به زندان اوین منتقل شد. بهنام محجوبی متولد سال ۱۳۶۶ بود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »