بنياد مسيحي ايرانيان
new

بهبود روابط عاشقانه با قرار گرفتن در معرض آفتاب

در تازه‌ های پزشکی این هفته می‌خوانید: به خاطر سلامت قلب‌تان، هر روز گردو بخورید. بهبود روابط عاشقانه با قرار گرفتن در معرض آفتاب. ضرورت کاهش سن غربالگری دیابت به ۳۵ سالگی. چرا با خوردن حبوبات دچار نفخ می‌شویم؟
محققان دانشگاه تل‌آویو دریافتند که قرار گرفتن در معرض اشعه UVB نور خورشید باعث افزایش احساس عاشقانه در میان انسان‌ها می‌شود.
به گزارش نورو ساینس، در این مطالعه مردان و زنان تحت شرایط کنترل‌ شده در معرض UVB (اشعه ماوراء بنفش نوع 😎 قرار گرفتند و یافته‌ها حاکی از افزایش احساسات عاشقانه در هر دو جنس بود. این مطالعه نشان داد که قرار گرفتن در معرض نور خورشید بر تنظیم سیستم غدد درون‌ ریز که مسئول ترشح هورمون‌های جنسی در انسان است، تأثیر می‌گذارد.
این کشف پیشگامانه در مجله علمی معتبر Cell Reports منتشر شد.
به‌ گفته محققان، سال‌هاست که مشخص شده اشعه UVB نور خورشید باعث افزایش سطح تستوسترون در مردان می‌شود. همچنین نور خورشید نقش مهمی در تنظیم هورمون‌های جنسی بازی می‌ کند.
این مطالعه ابتدا در مدل حیوانی آغاز شد و محققان، حیوانات را در معرض اشعه ماورای بنفش UVB در طول موج ۳۲۰-۴۰۰ نانومتر قرار دادند. این تأثیر چشمگیر بود: سطح هورمون‌های جنسی حیوانات ماده به‌ طور قابل توجهی افزایش یافت، تخمدان‌های آنها بزرگ شد و هر دو حیوان نر و ماده تمایل بیشتری برای برقراری رابطه جنسی داشتند.
مرحله بعد این مطالعه شامل مطالعه بر روی ۳۲ زن و مرد بود که تحت نور درمانی UVB قرار گرفتند. آزمایش خون این افراد نشان داد که قرار گرفتن در معرض نور خورشید منجر به ترشح بیشتر هورمون‌ هایی مانند تستوسترون می‌شود.
به گفته محققان، این کشف در آینده ممکن است به کاربردهای عملی مانند درمان UVB برای اختلالات مرتبط با هورمون‌های جنسی منجر شود. با این حال، تحقیقات بیشتری قبل از دستیابی به این امر مورد نیاز است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »