بنياد مسيحي ايرانيان
new

بنگلادش گروه دوم از پناهندگان روهینگیایی را به جزیره‌ای دورافتاده می‌‌فرستد

علی‌رغم اعتراض گروه‌های مدافع حقوق بشر، مقام‌های بنگلادشی روز یک‌شنبه هفتم دی از قصد خود برای انتقال گروه دوم از پناهندگان روهینگیا به جزیره‌ای دورافتاده در خلیج بنگال خبر دادند.
«دو مقام آگاه» در این مورد به خبرگزاری رویترز گفتند که حدود هزار پناهنده روهینگیایی، اقلیت مسلمان رانده‌شده از میانمار، طی چند روز آینده به جزیره «بهاسان چار»‌ بنگلادش فرستاده خواهند شد.
این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که اوایل ماه جاری میلادی بیش از ۱۶۰۰ روهینگیایی دیگر به عنوان «گروه اول»، برای سکونت به آن جزیره فرستاده شده بودند.
محمد شمشاد دوزا، معاون مسئول امور پناهندگان بنگلادش، به خبرنگاران گفت که این نقل مکان «داوطلبانه بوده و این افراد برخلاف میل‌شان فرستاده نخواهند شد».
جزیره «بهاسان چار»‌ که ۲۰ سال پیش از دریا سر برآورده ارتفاع بسیار کمی از سطح دریا دارد و جزیره‌ای سیل‌گیر است.
سازمان ملل متحد می‌گوید اجازه انجام ارزیابی فنی و ایمنی سکونتگاه‌های پناهندگان در آن جزیره را دریافت نکرده است.
مقام‌های بنگلادشی می‌گویند انتقال این پناهندگان به «بهاسان چار»‌ برای کاستن از ازدحام دائمی در اردوگاه‌هایی که اکنون بیش از یک میلیون روهینگیایی در آن‌ها زندگی می‌کنند، لازم است.
اما پناهندگان و نهادهای بشردوستانه می‌گویند این جزیره برای سکونت امنیت ندارد و افرادی از روهینگیایی‌ها مجبور به رفتن به این جزیره شده‌اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »