بنياد مسيحي ايرانيان
new

بنت: اسرائیل نمی‌گذارد هیچ شرکت خارجی به ایران نزدیک شود

نخست ‌وزیر اسرائیل می‌گوید که حتی در صورت احیای برجام و بازگشت آمریکا به این توافق، اسرائیل نخواهد گذاشت که هیچ شرکت بین‌المللی به همکاری با ایران اقدام کند.
نفتالی بنت، شامگاه دوشنبه ۱۶ اسفند گفت که بعد از احیای برجام نیز اسرائیل برای کمپانی‌های بین‌المللی توضیح خواهد داد که به خاطر حفظ منافع اقتصادی خود، «نباید به ایران نزدیک شوند».
آقای بنت در سخنرانی در مرکز یادبود مناخم بگین در شهر اورشلیم افزود که اسرائیل آماده است برای همه شرکت‌های جهانی توضیح دهد که نباید به ایران بروند زیرا «آن‌جا چیزی نیست که شما در جستجویش باشید».
به گفته او، اسرائیل تصمیم دارد که از این به بعد رویه‌ای برخلاف سال ۱۳۹۴ که برجام بدست آمد، در پیش بگیرد و با توان نظامی پرقدرت و سریعی که ایجاد کرده، بی‌وقفه به اهداف جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند.
ساعاتی پیش از اظهارات، یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، در سفر به ریگا، پایتخت لتونی، با آنتونی بلینکن، همتای آمریکایی‌اش، درباره برجام و ایران و همچنین درباره تهاجم روسیه به اوکراین گفت ‌و گو کرده بود.
آقای بلینکن تاکید کرد که آمریکا به تعهد خود درباره عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای پایبند است.
سفر یائیر لاپید به ریگا، بخشی از آخرین تلاش دولت اسرائیل برای تاکید بر موضع اسرائیل در مخالفت با احیای برجام ارزیابی شده است. آقای لاپید پیش‌تر گفته بود که «ما از برجام ناراضی بودیم و از احیای برجام ناراضی‌تر هستیم».
نفتالی بنت در پایان سفر محرمانه روز ۱۴ اسفند خود به مسکو و مذاکرات سه ساعته‌اش با ولادیمیر پوتین، رئیس‌ جمهور روسیه، تاکید کرد که اسرائیل به هیچ توافقی که کشورها با ایران بدست آورند، مفید نخواهد بود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »