بنياد مسيحي ايرانيان
new

بلاتکلیفی ۵۰۰ زن معتاد متجاهر در پایتخت / سن کارتن خوابی زنان در ایران به ۱۵ سال رسید

براساس آخرین آمارهای ستاد مبارزه با مواد مخدر حدود ۱۵۶ هزار زن معتاد در کشور وجود دارد و طبق اظهارات مسئولان، سن شروع به کارتن خوابی در میان دختران نوجوان معتاد به ۱۵ سال رسیده است.
به گفته فعالان حوزه اعتیاد، ظرفیت مراکز گذری و سرپناه های مربوطه کمتر از تعداد زنان معتاد متجاهر است. برای نمونه، تعداد این زنان در سطح شهر تهران به حدود هزار نفر می رسد، اما ظرفیت کل سرپناه های مربوط به زنان معتاد متجاهر در پایتخت ۵۰۰ نفر است و به این صورت، خواه ناخواه ۵۰۰ زن معتاد متجاهر در تهران، شب ها جایی برای خوابیدن ندارند.
ندا ماندنی، مدیر مرکز زنان سرای مهر با تاکید بر اینکه زنان معتاد در سایه کمبود ظرفیت مراکز نگهداری، مورد آزار قرار میگیرند، گفت: در دوره شیوع کرونا تعداد زنان معتاد متجاهر افزایش یافته و هم سن اعتیاد زنان به وضوح پایین آمده است. با اینحال، در بسیاری از این مراکز به جز سم زدایی، هیچ توجهی به مسائل دیگر زنان معتاد از جمله مسائل روانشناسی و جامعه پذیری آنها نمی شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »