بنياد مسيحي ايرانيان
new

بشار اسد : مسیحیان سوریه شهروند درجه دو نیستند.

رئیس جمهوری سوریه خطاب به شرکت‌کنندگان در کنفرانس بین‌المللی کلیسا تاکید کرد که “حفظ بافت و هویت متنوع منطقه یک ضرورت است که باید از آن دفاع کنیم.”
«محبت نیوز»- سانا خبرگزاری رسمی سوریه یکشنبه اعلام کرد ، اسد در دیدار با نمایندگان انجمن ها و نهادهای بشردوستانه شرکت کننده در کنفرانس بین المللی کلیسا که اخیرن در دمشق برگزار شد، افزود، ما باید با توجه به این مساله، بافت منطقه و هویت متنوع آن را حفظ و از آن دفاع کنیم.
وی در جریان این کنفرانس گفت، ابتکار عمل مشترک بین کلیسا و جامعه که در این کنفرانس ارائه شد، حامل پیام‌های متعددی بود. مهمترین پیام این است که نقش ساختارهای مذهبی و اجتماعی در سوریه اعم از انجمن‌ها و موسسات تنها به جنبه مذهبی محدود نمی‌شود، بلکه یک وظیفه اجتماعی است که در توسعه سهیم است.
رئیس جمهوری سوریه تصریح کرد، شهروند مسیحی در سوریه، یک میهمان یا شهروند درجه دو نیست، بلکه شریک این کشور است و عنوان این شراکت همان فعالیت و تولید است.
اسد با بیان اینکه ماهیت و جوهره اقدامات توسعه‌ حفظ توازن اجتماعی است، بر اهمیت فرصت گفت‌وگو و تفکر جمعی که این کنفرانس مهیا کرده است و ایجاد ساز و کارهایی برای دنبال کردن ایده‌ها و طرح‌ها تاکید کرد.
وی همچنین گفت، کوچاندن مسیحیان، یکی از اهداف اصلی توطئه‌های خارجی علیه منطقه محسوب می‌شود، اما به شکل اساسی، یک هدف اسرائیلی است. زیرا زمانی که کشورهای منطقه به چند کشور فرقه‌ای مختلف تقسیم شود، اسرائیل نیز به بافت طبیعی آن تبدیل می‌شود. بنابراین حفظ بافت منطقه و هویت مختلف آن ضرورتی است که باید از آن دفاع کنیم.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »