بنياد مسيحي ايرانيان
new

بزرگ‌ترین واکسن‌سازی دنیا در هند آتش گرفت

دستکم پنج نفر در آتش‌سوزی انستیتو سرم‌سازی هند، جان خود را از دست دادند. این موسسه در شهر “پونا” تولید انبوه واکسن آکسفورد آسترازنکا را بر عهده دارد و قرار است تا پایان سال یک میلیارد دوز واکسن بسازد.
ساختمان در دست احداث سرم‌سازی پونا در ایالت مهاراشترا، عصر پنجشنبه ۲۱ ژانویه در آتش سوخت. قرار بود از این ساختمان برای گسترش ظرفیت تولید واکسن استفاده شود. شهردار پونا اعلام کرده که جسد پنج نفر بعد از اطفای حریق پیدا شده که احتمال می‌رود کارگران ساختمانی بوده باشند.
انستیتو سرم‌سازی هند در پونا، بزرگترین موسسه تولید واکسن دنیا محسوب می‌شود و هم اینک در حال تولید واکسن مشترک آکسفورد/ آسترازنکا است. این موسسه باید تا پایان سال ۲۰۲۱ یک میلیارد دوز واکسن تولید کند مدیران انستیتو اطمینان خاطر داده اند که آتش‌سوزی تاثیری در این روند ندارد.
علت آتش‌سوزی مشخص نیست و موضوع در دست بررسی است.
نیمی از واکسن‌های مورد نیاز دنیا، در هند تولید می‌شود که اکثرا به کشورهای فقیر می‌رود. کشورهای فقیر به طور کلی و به خصوص در پاندمی کرونا به واکسن‌های هندی وابسته‌اند زیرا به خلاف کشورهای ثروتمند چون آلمان، خودکفا نیستند یا امکان خرید مستقیم واکسن را ندارند.
دیپلماسی واکسن هند به این قرار است که بخشی از تولیدات خود را به صورت رایگان به کشورهای دیگر می‌دهد. این در حالی است که جمعیت انبوه این کشور نیز باید واکسینه شوند. دولت هند چند روز قبل بزرگترین کارزار مصون سازی جهان را آغاز کرد. طبق برنامه ریزی، قرار است تا تابستان، ۳۰۰میلیون شهروند هندی، یعنی حدود یک چهارم جمعیت کشور علیه ویروس کرونا واکسینه شوند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »