بنياد مسيحي ايرانيان
new

برگزاری آیین غسل در گنگ با وجود گسترش سریع کرونا در هند

ظرف ۲۴ ساعت اخیر بیش از ۲۶۰ هزار مورد ابتلای جدید به کرونا در هند ثبت شده، اما این مانع راهی شدن سیلی از زائران برای شرکت در مراسم حمام آیینی در رود گنگ نشده است. دادگاهی در کلکته پیش‌تر ممنوعیت جشنواره را رد کرده بود.
روند گسترش کرونا در هند بسیار سریع است. بیش از ۲۶۰ هزار نفر ظرف ۲۴ ساعت گذشته در هند مبتلا به کرونا شده‌‌ و ۳۱۵ نفر بر اثر آن جان باخته‌اند. با وجود این خیلی از زائران برای شرکت در مراسم غسل آیینی در رودخانه گنگ به آنجا رفته‌اند. ‌تخمین زده می‌ شود حدود سه میلیون نفر به زیارت گنگ بروند. اکثر شرکت کنندگان از ماسک استفاده نمی‌کنند.
کارشناسان بهداشت هند توصیه کرده بودند که این مراسم لغو شود. اما دادگاهی در کلکته چند روز پیش ممنوعیت برگزاری این مراسم را رد کرد. دادگاه تنها از دولت خواست تا در مورد خطرات این زیارت به زائران هشدار دهد.
یک مقام دولتی گفته است که از سپیده دم شنبه ۲۵ دی (۱۵ ژانویه) “دریایی از جمعیت” در ساحل رود گنگ گرد آمده است. دولت برای جلوگیری از ورود مردم به رودخانه، آب گنگ را با هواپیماهای بدون سرنشین بر سر زائران پاشید. اما بسیاری ازآنها حاضر نیستند از غسل در رود چشم‌ پوشی کنند.
یک افسر پلیس گفته است که متوقف کردن زائران امکان پذیر نیست، «زیرا آنها معتقدند که فرو رفتن در رود گنگ آنها را از همه گناهان از جمله ویروس کرونا پاک می‌ کند».
این که آب گنگ بسیار آلوده است، تغییری در این باور نداده است. این مراسم یکی از مقدس‌ ترین آیین‌های هندوئیسم است. در سال ۲۰۲۰، پس از این مراسم موج عظیمی از ابتلا به کرونا سراسر هند را فرا گرفت.
در اوج موج قبلی کرونا در ماه مه گذشته در هند روزانه بیش از ۴۰۰ هزار نفر مبتلا شدند و گاه تا حدود ۴۰۰۰ مرگ ثبت شد. در مجموع حدود ۴۸۵ هزار نفر در این کشور از زمان شروع همه‌ گیری کرونا جان خود را از دست داده‌اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »