بنياد مسيحي ايرانيان
new

برنامه دولت بایدن برای خروج شورشیان حوثی از فهرست گروه‌های تروریستی

‌آنتونی بلینکن، گزینه جو بایدن برای وزارت امور خارجه اعلام کرده که در تصمیم ترامپ درباره شورشیان حوثی تجدیدنظر می‌کند. او از تشدید تحریم‌ها علیه ترکیه سخن گفته و در عین حال با پروژه “نورداستریم ۲” مخالفت کرده است.
آنتونی بلینکن در جلسه خود در برابر کارگروه سیاست خارجی مجلس سنای آمریکا، از تغییر رویکرد دولت جدید این کشور در قبال شورشیان حوثی خبر داده است.
بلینکن گفته است که وزارت امور خارجه آمریکا در دولت بایدن بی درنگ اقدام به خارج کردن شورشیان حوثی از فهرست گروه‌های تروریستی خواهد نمود.
گزینه پیشنهادی بایدن برای وزارت امور خارجه در عین حال گفته است که دولت جدید آمریکا به حمایت و پشتیبانی خود از عربستان در جنگ یمن پایان خواهد داد.
دونالد ترامپ، روز ۱۱ ژانویه (۲۲ دی) شورشیان حوثی را یک گروه تروریستی ارزیابی کرده بود. آنتونی بلینکن بر این باور است که چنین سیاستی خطا است.
به باور او ثبت شورشیان حوثی به‌مثابه یک گروه تروریستی نه تنها کمکی به دست‌یابی به یک راه‌حل سیاسی برای جنگ داخلی یمن نیست، بلکه می‌تواند به بحران انسانی برخاسته از این جنگ بیش از پیش دامن بزند.
باید یادآور شد که بخش‌های وسیعی از یمن تحت کنترل شورشیان حوثی است و تلقی کردن این گروه به عنوان یک گروه تروریستی می‌تواند امر کمک‌رسانی به مردم جنگ‌زده یمن را دشوارتر سازد.
از سوی دیگر، بلینکن ترکیه را از متحدان روسیه دانسته و در واکنش به دریافت سامانه پدافند هوایی اس-۴۰۰ از روسیه، این کشور را تهدید به تحریم‌های بیشتر کرده است.
آنتونی بلینکن از سیاست آلمان در زمینه اجرای پروژه انتقال گاز روسیه “نورداستریم ۲” انتقاد کرده و گفته است که تامین انرژی اروپا از طریق خط لوله انتقال گاز “نورداستریم ۲” عملا منجر به وابستگی بیشتر به روسیه می‌شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »