بنياد مسيحي ايرانيان
new

برای مهار کرونا سفرهای بین‌استانی در ایران پنج روز ممنوع شد

ستاد ملی مقابله با کرونا با توجه به تعطیلات نیمه خرداد سفرهای بین استانی را برای پنج روز ممنوع اعلام کرد. این ممنوعیت شامل تمام مناطق بدون توجه به رنگ‌بندی کرونایی آنها در نظر گرفته شده است.‌

در آمار رسمی وزارت بهداشت تمام شاخص‌های مهم کرونایی با نوسان‌های اندکی روندی نزولی دارد اما درباره تغییر این وضعیت با توجه به تعطیلات میانه خرداد ماه و آغاز مبارزات انتخاباتی نگرانی‌هایی وجود دارد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد در نشست شنبه هشتم خرداد ماه این ستاد ممنوعیت سفرهای بین‌استانی از ظهر چهارشنبه ۱۲ خرداد تا ظهر ۱۷ خرداد تصویب شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، علیرضا رئیسی می‌گوید این ممنوعیت برای تمام استان‌ها و بدون توجه به رنگ‌بندی کرونایی شهرها در نظر گرفته شده است.

جریمه یک میلیون تومانی برای مناطق قرمز

مطابق مصوبه ستاد ملی قرار است کسانی که در این مدت بین شهرهای قرمز تردد می‌کنند یک میلیون تومان و آنهایی که بین شهرهای نارنجی و زرد سفر می‌کنند ۵۰۰ هزار تومان جریمه شوند.

تا روز پنج‌شنبه فقط سه شهر ایران در وضعیت قرمز (با خطر بسیار زیاد) قرار داشتند و اکنون ۱۳ شهر در این وضعیت هستند. بر پایه نقشه رنگ‌بندی کرونایی که خبرگزاری ایرنا منتشر کرد اغلب شهرهای قرمز در جنوب و شرق ایران قرار دارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »