بنياد مسيحي ايرانيان
new

بخشنامه‌ای دال بر ممنوعیت ارائه وسایل پیشگیری از بارداری در مناطق عشایری

وزارت بهداشت ایران به‌تازگی با ارسال بخشنامه‌ای به مناطق عشایری ارائه وسایل پیشگیری از بارداری در این مناطق را ممنوع کرده است. زنان زیادی از بین عشایر برای دریافت چنین وسایلی به خانه‌های بهداشت مراجعه می‌کنند.
وزارت بهداشت جمهوری اسلامی به‌تازگی بخشنامه‌ای صادر و آن را به مناطق عشایری ابلاغ کرده است که ارائه وسایل پیشگیری از بارداری در این مناطق را ممنوع می‌کند. ماهنامه اندیشه پویا در گزارشی فراگیر به این مسئله پرداخته است.
معضل دیگر زندگی در محیطی به‌شدت مردسالار است. شماری از این زنان به خاطر آنکه شوهرانشان به آنها اجازه مراجعه به بیمارستان را نمی‌دهند، چاره‌ای جز این ندارند که در چادر و مناطق صبع‌العبور زایمان کنند و طبیعتا از نظر بهداشتی در شرایط بسیار سخت و ناامن و غیربهداشتی قرار می‌گیرند.
این موضوع در شبکه‌های اجتماعی نیز داغ شده و برخی از کاربران آن را نشانه تحجر و خشک‌اندیشی خوانده‌اند.
گفته می‌شود که بخشنامه وزارت بهداشت در راستای ممنوعیت ارائه وسایل پیشگیری از بارداری در مناطق عشایری با هدف افزایش جمعیت صادر و ارسال شده است.
علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، نخستین بار در تابستان ۱۳۹۰ خورشیدی بر لزوم افزایش جمعیت ایران تأکید و تصریح کرده بود، ایران با توجه به امکاناتش می‌تواند ۱۵۰ میلیون نفر جمعیت داشته باشد. او افزوده بود: «هر اقدام و تدبیری که می‌خواهد برای متوقف کردن رشد جمعیت انجام بگیرد، بعد از ۱۵۰ میلیون نفر انجام بگیرد.»
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »