بنياد مسيحي ايرانيان
new

بایونتک-فایزر برای دوز سوم واکسن کرونا تقاضای مجوز می‌کنند

دو شرکت بایونتک و فایزر اعلام کرده‌اند برای دوز سوم واکسن کرونا تقاضای مجوز می‌کنند. این دو شرکت تاکید کرده‌اند که تا شش ماه پس از دوز دوم ایمنی به طور کامل وجود دارد.
دو شرکت داروسازی و زیست فناوری بایونتک و فایزر می‌خواهند ایمنی واکسن‌ کرونای خود را با تزریق دوز سوم بیشتر کنند. بر اساس اولین تحقیق انجام‌شده میزان آنتی‌بادی با دوز سوم به طور محسوسی بیشتر می‌شود.
دو شرکت یادشده در یک اعلامیه مشترک گفته‌اند تا شش ماه پس از دومین تزریق واکسن بایونتک−فایزر ایمنی در برابر بیماری کووید ۱۹ با روند سخت و طولانی همچنان پابرجاست اما بعد از این مدت باید منتظر کم شدن تاثیر واکسن و نیز سویه‌های دیگر ویروس بود. به همین دلیل سومین تزریق باید بین شش ماه تا یک سال پس از واکسیناسیون کامل انجام گیرد.
داده‌های یک تحقیق جدید نشان می‌دهند که دوز سوم واکسن میزان آنتی‌بادی را پنج تا ده برابر می‌کند.
بایونتک−فایزر می‌خواهند در هفته‌های آتی تقاضای مجوز سومین دوز را به ادارات آمریکا و اروپا ارسال کنند. هردو شرکت تاکید کرده‌اند که با دقت وضعیت کنونی را زیر نظر دارند و آماده هستند تا نسخه جدیدی از واکسن کرونا را تولید کنند.
بایونتک در حال کار بر روی یک ماده دارویی جدید مخصوص نوع دلتای ویروس کروناست. اولین نمونه این دارو در مرکزی در شهر ماینز تولید می‌شود.
روز پنج‌شنبه ۸ ژوئیه رسانه‌های آمریکا بلافاصله پس از بیانیه بایونتک و فایزر، اطلاعیه‌ای از بنگاه دارویی و وزارت بهداشت آمریکا را منتشر کردند که در آن تصریح شده کسانی که به طور کامل واکسینه شده‌اند فعلا نیازی به دوز سوم ندارند.
در این بیانیه آمده است در صورتی که از نظر علمی اثبات شود که نیاز به دوز سوم هست، آمادگی برای انجام آن وجود دارد. مقامات بهداشتی و دارویی آمریکا در حال بررسی این موضوع هستند و اعلام کرده‌اند که در جریان تحقیقات خود تنها به اطلاعات شرکت‌های دارویی بسنده نخواهند کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »