بنياد مسيحي ايرانيان
new

بایدن: حملات سایبری به آمریکا می‌تواند به جنگ واقعی ما با یک قدرت بزرگ بیانجامد

بایدن، رئیس جمهور آمریکا “جنگ واقعی با یک قدرت بزرگ” پس از حملات سایبری را “بیش از احتمال” دانست. بایدن این سخنان را در جریان بازدید از اداره اطلاعات ملی آمریکا (ODNI) بیان کرد که بر ۱۷ سرویس اطلاعاتی آمریکا نظارت دارد.
جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه ۵ مرداد (۲۷ ژوئیه) در هنگام بازدید از اداره اطلاعات ملی این کشور هشدار داد که حمله سایبری بزرگ به آمریکا می‌تواند باعث شود که این کشور با “یک قدرت بزرگ” وارد یک “جنگ واقعی” شود.
بایدن تاکید کرد که اگر جنگی اتفاق بیافتد دلیلش حملات سایبری است. رئیس جمهور آمریکا قبلا نیز درباره حملات سایبری و باج‌افزاری به نهادهای دولتی آمریکا و شرکت‌های خصوصی این کشور هشدار داده بود.
مقامات آمریکایی حملات فزاینده سایبری را بیشتر از جانب روسیه و چین می‌دانند.
بایدن گفت، شی جین‌پینگ، رئیس جمهور چین در مورد تبدیل شدن به قدرت‌مندترین قدرت نظامی جهان و بزرگ‌ترین و مهم‌ترین اقتصاد جهان تا سال ۲۰۴۰ مصمم است.
امنیت سایبری در دستور کار دولت بایدن قرار دارد. اخیرا نهادهای دولتی آمریکا و بسیاری از موسسات و شرکت‌های تجاری این کشور با موجی از حملات باج‌افزارها رویارو شده‌اند.
در ماه مه سال جاری شماری از شرکت‌های بزرگ آمریکایی و از جمله شرکت “سولارویندز”، شرکت خط لوله نفت “کلونیال” و همچنین شرکت بزرگ تولید و توزیع جهانی گوشت “جی‌بی‌اس” هدف حملات باج‌افزاری قرار گرفته‌اند.
بایدن در حین بازدید از اداره اطلاعات ملی تأکید کرد که هیچ فشار سیاسی بر این اداره که ناظر بر ۱۷ سرویس مخفی است، وارد نخواهد کرد.
اظهارات بایدن بیانگر فاصله گرفتن صریح از سیاست‌های سلف خود، دونالد ترامپ است که بارها با سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا درگیر شده بود. در دوره ترامپ چهار مدیر اداره اطلاعات ملی جایگزین شده است
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »