بنياد مسيحي ايرانيان
new

بازگشت آثار تاریخی مسیحی مسروقه به کلیسای ارتدوکس ترکیه

محمد نوری ارسوی، وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه نمادها و آثار تاریخی مسیحی را که در سال ۲۰۰۷ از کلیساهای ارتدوکس این کشور به سرقت رفته بود طی مراسمی تحویل پاتریارک‌ بارتولومه اسقف اعظم کلیسای ارتودوکس قسطنطنیه (استانبول) داد.
«محبت نیوز»- در مراسمی در موزه چاناککاله تروی در شمال غربی ترکیه، محمد نوری ارسوی ، وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه این نمادها و تصاویر ارزشمند تاریخ مسیحیت را به پاتریارک‌ بارتولومه تحویل داد.
این ۱۲ اثر که شامل تصاویری کم نظیر تاریخی از عیسی مسیح و برخی رسولان است در سال ۲۰۰۷ از کلیساهای تاریخی در جزیره تندوس در دریای اژه سرقت شده بود. این تصاویر تاریخی مسیحی در یک عملیات مبارزه با قاچاق کالا که به صورت همزمان در کشورهای کرواسی ، صربستان ، بلغارستان و ترکیه انجام شد، کشف گردید.
پاتریارک‌ بارتولومه در این مراسم از تحویل این آثار به کلیسای ارتدوکس ابراز رضایت کرد و از مقامات دولت ترکیه به ویژه «محمد نوری ارسوی» وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه تشکر کرده افزود که سرقت این آثار به مانند غمی بزرگ بر قلبهای آنان سنگینی می کرد و بازگشت میراث تاریخی کلیسای ارتدوکس موجبات شادی و آرامش خاطر مومنان این کلیسا را فراهم آورده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »