بنياد مسيحي ايرانيان
new

بازداشت ۳ شکارچی غیرمجاز در علی آباد کتول توسط ماموران انتظامی

ماموران انتظامی استان گلستان، سه شکارچی غیرمجاز در مناطق شکار ممنوع علی آباد کتول را بازداشت کردند.
به نقل از ایسنا، امروز سه شنبه ۲ دی ماه ۱۳۹۹، الیاس تازیکه، فرمانده انتظامی علی آباد کتول در استان گلستان از بازداشت ۳ شکارچی غیرمجاز که اقدام به شکار غیرقانونی ۲ راس قوچ وحشی در مناطق شکار ممنوع کرده بودند خبر داد و در ادامه هم از تشکیل پرونده قضائی برای هر ۲ نفر این افراد سخن گفت.
فرمانده انتظامی علی آباد کتول در تشریح این خبر گفت: “ماموران کلانتری ۱۳ بخش کمالان حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی، به یک دستگاه خودرو مشکوک و آن را متوقف کرده و در بازرسی از خودرو موردنظر ۲ رأس قوچ شکار شده و یک قبضه سلاح شکاری دوربین دار غیرمجاز را کشف کردند.”
الیاس تازیکه در ادامه افزود: “هر ۳ نفر این افراد به اتهام شکار غیرمجاز بازداشت شدند و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی و محیط زیست معرفی شدند.”
در هدف ۱۵ سند ۲۰۳۰ یونسکو، حفاظت، بازیابی و ترویج استفاده پایدار از اکوسیستم های زمینی، مدیریت پایدار جنگل ها، مبارزه با بیابان زایی، متوقف و معکوس نمودن فرسایش زمین و توقف از بین بردن تنوع زیستی و دفاع از بقای گونه زیستی و حیات وحش مورد تاکید قرار گرفته اما در ایران پس از تصویب این سند برای اجرا در پی مخالفت علی خامنه ای و اعلام وی با این جمله که « آقایان بدون اجازه ما سندی را امضا کردند » اجرای این سند معتبر بین المللی به طور کامل از دستور کار در ایران خارج و با آن به شدت مخالفت شد.
آسیب رساندن به هرگونه از موجودات زنده به مثابه نقض حقوق بشر در رسته محیط زیست است.
هرگونه آزمایش زجرآور بر روی حیوانات اعم از آنکه روحی یا جسمی باشد، نقض حقوق حیوانات است.
اولین قانون حمایت از حیوانات در انگلستان در سال ۱۸۸۲ میلادی تصویب شد که این قانون در سال ۱۹۱۱به تکمیل رسید.
پس از انگلستان کشورهای دیگری نیز قوانینی در جهت حفظ حقوق حیوانات به تصویب رساندند.
تا کنون تعداد زیادی معاهدات چند جانبه،دو جانبه و اسناد بین‌المللی در زمینه حقوق حیوانات انعقاد گردیده که از کثرت این موارد صرفا به چند نمونه آن اشاره می کنیم: اعلامیه ۱۹۷۲استکهلم، کنوانسیون ۱۹۷۳ کیوتر، کنوانسیون تنوع زیستی ۱۹۷۲مشهور به کنوانسیون ریو، کنوانسیون تجارت بین‌المللی گونه های حیوانی و گیاهی در معرض خطر ۱۹۷۳ از جمله اسناد بین المللی است که در حمایت از حقوق حیوانات مورد تصویب قرار گرفته است.
برهمین اساس, اعلامیه جهانی حقوق حیوانات در اکتبر ۱۹۷۸ با هدف شناخت جهان مبتنی بر حقوق برای حیوانات با تلاش یونسکو در پاریس به تصویب رسید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »