بنياد مسيحي ايرانيان
new

بازداشت ۱۴ شکارچی غیرمجاز در استان مازندران

 

ماموران حفاظت از محیط زیست و محیط بانی استان مازندران ۱۴ شکارچی غیرمجاز را در مناطق شکار ممنوع بازداشت و ادوات شکار آنها را ضبط کردند.
نقل از رُکنا، امروز سه شنبه ۲ دی ماه ۱۳۹۹، روابط عمومی اداره کل حفاظت از محیط زیست استان مازندران از بازداشت ۸ شکارچی غیرمجاز در شهرستان آمل، چهارده شکارچی غیرمجاز در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی چالوس « منطقه پلهم کوتی »  و همچنین ۲ شکارچی غیرمجاز در حوزه استحفاظی روستای گلستان و در ادامه هم از کشف و ضبط سلاح های شکاری و سایر ادوات شکار این افراد خبر داد.
براساس این گزارش، روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران اعلام کرد: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست حین گشت و کنترل در شهر‌های چالوس، آمل، بابل، نکا و بهشهر متخلفان شکار و صید را به همراه ۱۳ قبضه سلاح شکاری و ۸۶ قطعه ماهی دستگیر کردند.”
ماموران یگان حفاظت محیط زیست حین گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی چالوس « منطقه پلهم کوتی » چهارده متخلف را به همراه یک قبضه سلاح قاچاق و تعدادی فشنگ دستگیر کردند.
ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل حین گشت و کنترل در منطقه دابودشت ۸ شکارچی غیرمجاز را به همراه ۸ قبضه سلاح شکاری دستگیر و در ادامه ماموریت ۱۱ رشته دام هوایی شکارچیان را جمع آوری کردند.
ماموران یگان حفاظت محیط زیست بابل حین گشت و کنترل در حوزه استحفاظی از یک شکارچی غیرمجاز یک قبضه سلاح شکاری کشف و ضبط کردند.
ماموران اجرایی اداره حفاظت محیط زیست نکا حین گشت و کنترل در حوزه استحفاظی « روستای گلستان » دو شکارچی غیرمجاز را به همراه ۲ قبضه سلاح شکاری دستگیر کردند.
ماموران یگان حفاظت محیط زیست بهشهر « پاسگاه شهید شاهکو محلی و یگان آبی » حین گشت و کنترل در منطقه جنگلی گرجی محله از یک شکارچی غیرمجازیک قبضه سلاح شکاری کشف و ضبط کردند.
ماموران یگان آبی حفاظت محیط زیست میانکاله طی گشت شبانه سی رشته دام ماهیگیری را به همراه سایر ادوات صید کشف و ضبط و در ادامه ماموران پناهگاه حیات وحش میانکاله طی ایست وبازرسی یک خودرو را بازدید و۸۶قطعه ماهی کفال کشف و ضبط کردند.
این شکارچیان و متخلفان محیط زیستی برای طی مراحل قضایی به دادگاه ارجاع داده شدند.
آسیب رساندن به هرگونه از موجودات زنده به مثابه نقض حقوق بشر در رسته محیط زیست است.
هرگونه آزمایش زجرآور بر روی حیوانات اعم از آنکه روحی یا جسمی باشد، نقض حقوق حیوانات است.
اولین قانون حمایت از حیوانات در انگلستان در سال ۱۸۸۲ میلادی تصویب شد که این قانون در سال ۱۹۱۱به تکمیل رسید.
پس از انگلستان کشورهای دیگری نیز قوانینی در جهت حفظ حقوق حیوانات به تصویب رساندند.
تا کنون تعداد زیادی معاهدات چند جانبه، دو جانبه و اسناد بین‌المللی در زمینه حقوق حیوانات و حفاظت از حق حیات حیات وحش و جلوگیری از شکار غیرمجاز انعقاد گردیده که از کثرت این موارد صرفا به چند نمونه آن اشاره می کنیم: اعلامیه ۱۹۷۲استکهلم، کنوانسیون ۱۹۷۳ کیوتر، کنوانسیون تنوع زیستی ۱۹۷۲مشهور به کنوانسیون ریو، کنوانسیون تجارت بین‌المللی گونه های حیوانی و گیاهی در معرض خطر ۱۹۷۳ از جمله اسناد بین المللی است که در حمایت از حقوق حیوانات مورد تصویب قرار گرفته است.
برهمین اساس, اعلامیه جهانی حقوق حیوانات در اکتبر ۱۹۷۸ با هدف شناخت جهان مبتنی بر حقوق برای حیوانات با تلاش یونسکو در پاریس به تصویب رسید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »