بنياد مسيحي ايرانيان
new

بازداشت هفت وکیل دادگستری و کنشگر مدنی توسط نیروهای امنیتی تهران

شمار دیگری از وکلای دادگستری و فعالان مدنی در تهران بازداشت شده‌اند. نیروهای امنیتی لوازم شخصی آن‌ها را ضبط کرده‌اند. از علت بازداشت و محل انتقال آن‌ها اطلاعی در دست نیست. احتمال می‌رود تعداد بیشتری بازداشت شده باشند.
روز شنبه ۲۳ مرداد (۱۴ اوت) خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران از بازداشت دست‌کم هفت وکیل دادگستری و کنشگر مدنی خبر داده است.
این خبرگزاری نام بازداشت شدگان را چنین اعلام کرده است: آرش کیخسروی، مصطفی نیلی، مهدی محمودیان، محمدرضا فقیهی، محمدهادی عرفانیان کاسب، مریم افرافراز و لیلا حیدری.
گفته شده است که لیلا حیدری، محمدهادی عرفانیان کاسب، مصطفی نیلی، محمدرضا فقیهی و آرش کیخسروی از وکلای دادگستری بوده‌اند. این در حالی است که مهدی محمودیان روزنامه‌نگار و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت بوده است. مریم افرافراز نیز از کنشگران مدنی و از اعضای جمعیت امام علی است.
این خبرگزاری در گزارش خود نوشته است که این افراد «توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.»
گفته می‌شود لوازم شخصی این افراد و از جمله تلفن همراه آنان توسط نیروهای امنیتی تهران ضبط شده است. همین منبع خبری در ادامه نوشته است:
«هرچند از دلایل بازداشت، نهاد بازداشت کننده و محل نگهداری این افراد اطلاعی در دست نیست با این حال احتمال می‌رود تعداد بازداشت شدگان بیش از این تعداد بوده باشد.»
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »