بنياد مسيحي ايرانيان
new

بازداشت سیامک میرزایی توسط نیروهای امنیتی در اردبیل

سیامک میرزایی، فعال ترک (آذربایجانی) ساعتی قبل توسط نیروهای امنیتی در نزدیکی منزل خود در اردبیل بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.
امروز دوشنبه ۸ دیماه ۱۳۹۹، سیامک میرزایی، فعال ترک (آذربایجانی) توسط نیروهای امنیتی در اردبیل بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.
بازداشت آقای میرزایی در هنگام ورود وی به محوطه آپارتمان محل سکونتش در شهر اردبیل صورت گرفته و تا زمان تنظیم این گزارش، از دلایل بازداشت، نهاد بازداشت کننده و محل نگهداری وی اطلاعی در دست نیست.
سیامک میرزایی در تاریخ ۶ مردادماه ۹۸ یک ماه پس از با پایان دوران محکومیت ۳ ساله پیشین خود با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد. او درحالی که دوران حبسش از بابت پرونده پیشین در تاریخ ۷ تیرماه ۹۸ به پایان رسیده بود با گشایش پرونده ای جدید در زندان روبرو شد و پس از آزادی جهت تحمل دوران محکومیت یک سال تبعید خود راهی شهر قائن شد.
وی در پرونده جدیدی که در تاریخ ۱۱ آذرماه ۹۸ جلسه رسیدگی به اتهامات آن بدون حضور وی که در تبعید در شهرستان قائن به سر می‌برد، برگزار شد، به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران قاضی ایمان افشاری به تحمل ۱ سال حبس تعزیری و من باب مجازات تکمیلی به دو سال ممنوعیت خروج از کشور و عضویت در احزاب، گروه‌ ها و دستجات سیاسی یا اجتماعی محکوم شد.
در تاریخ ۷ اسفندماه ۹۸ شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران ضمن رد درخواست واخواهی، حکم وی را به ۱ سال و ۱۰ روز حبس تعزیری به همراه مجازات تکمیلی دادنامه قبلی افزایش داد و شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران این حکم را عینا تایید کرد.
وی نهایتا در تاریخ ۲۲ تیرماه با پایان دوره تبعید از شهرستان قائن خارج شد.
احتمال می‌رود بازداشت وی جهت تحمل حبس صورت گرفته است.
سیامک میرزایی، ۴۰ ساله، متولد شهرستان مغان، فارغ التحصیل رشته مهندسی تولیدات دامی و دانشجوی محروم از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است که پیشتر در سال ۱۳۹۰ در خصوص پرونده دیگری به پنج سال حبس محکوم شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »