بنياد مسيحي ايرانيان
new

بازداشت بیش از ۲۵۰ نفر در ترکیه به اتهام تروریسم

در یورش نیروهای امنیتی ترکیه در ۳۳ شهر و استان ۲۶۷ فرد مظنون به ارتباط با “سازمان‌های تروریستی” بازداشت شدند. از این تعداد ۱۶۱ نفر اتباع خارجی بوده‌اند. ترکیه به طور منظم علیه داعش دست به عملیات می‌زند.
در ترکیه ۲۶۷ نفر مظنون به رابطه با سازمان‌های تروریستی دستگیر شدند. این بازداشت‌های گسترده در پی عملیات نیروهای امنیتی در ۳۳ شهر و استان صورت گرفت.
به گزارش خبرگزاری آلمان به نقل از آناتولی، در میان دستگیرشدگان ۱۶۱ نفر تبعه خارجی بوده‌اند. پلیس ترکیه می‌گوید که این افراد مظنون به برخورداری از اعتقادات مذهبی‌ افراطی، سوءقصدهایی را در شب سال نوی میلادی برنامه‌ریزی کرده بودند.
خبرگزاری آناتولی با استناد به اطلاعیه وزارت کشور ترکیه می‌نویسد که این بازداشت‌ها میان ۲۰ تا ۳۱ دسامبر صورت گرفته‌اند. توضیح دیگری در این باره داده نشده است.
در گزارش آناتولی آمده است در یک اقدام جداگانه دیگر ۶۹ تبعه خارجی از سوی اداره مهاجرت ترکیه به اتهام “رابطه با مناطق بحرانی” بازداشت شده‌اند. در پی یورش پلیس، نزد این افراد سلاح، مواد منفجره و اسناد دیجیتالی یافت شده که حاکی از رابطه آنها با گروه‌های تروریستی است. جزئیات دیگری منتشر نشده است.
ترکیه به طور منظم علیه افراد مظنون به عضویت در گروه “دولت اسلامی” (داعش) اقدامات امنیتی صورت می‌‌دهد. “دولت اسلامی” طی سال‌های گذشته چندین سوءقصد در ترکیه صورت داده که مسئولیت آنها را بر عهده گرفته است؛ از جمله سوءقصد در کلوب شبانه “رینا” در استانبول در شب تحویل سال ۲۰۱۷. در این سوءقصد ۳۹ نفر به ضرب گلوله کشته شدند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »