بنياد مسيحي ايرانيان
new

باران‌ های سیل‌ آسا و طوفان مرگبار در ونکوور کانادا

 

پس از بارانهای شدید و رانش زمین در غرب کانادا صدها نفر با هلیکوپتر نجات داده شدند. هزاران نفر خانه‌های خود را تخلیه کردند. سیل دو جاده مهم ونکوور را تخریب کرد. بسیاری از مردم در خودروهای خود محبوس ماندند.
باران‌ های شدید در سواحل اقیانوس آرام کانادا باعث رانش زمین شد و چندین بزرگراه را در بریتیش کلمبیای کانادا تخریب کرده و مسیر منتهی به مناطق آسیب‌ دیده را صعب‌ العبور کرده است.
پیش از آغاز طوفان سهمگین و ویرانگر در جنوب استان بریتیش کلمبیا در غرب کانادا چندین روز باران‌ های سهمگین گزارش شده بود.
طبق گفته مقامات کانادایی باران یک ماهه در ظرف ۲۴ ساعت باریده و رودخانه‌ها طغیان کرده‌اند.
امدادگران موفق شدند فقط در یکی از بزرگراه‌ها ۳۱۱ نفر را با هلی‌ کوپتر نجات دهند.
مقامات کانادایی گفتند مدارس در مناطق آسیب‌ دیده به طور موقت بسته باقی می‌مانند و اهالی برخی مناطق مجبور شدند به طور کامل خانه‌های خود را تخلیه کنند.
در نزدیکی منطقه آگاسی ۲۷۵ نفر در خودروها و کامیون‌ های خود در طول شب در بزرگراه گیر کردند.
مایک فارنورس، وزیر امنیت عمومی بریتیش کلمبیا اعلام کرد تیم‌های جستجو و نجات برای نجات افرادی که ساعت‌ها در خودروهای خود گیر کرده بودند، اعزام شدند. بسیاری از قربانیان با هلیکوپتر به محل امن منتقل شدند.
جاستین ترودو، نخست وزیر کاناد در توییتر از مردم خواست برای حفظ امنیت خود تلاش کنند. او گفت دولت آماده است به آسیب‌ دیدگان کمک کند.
در شهر آبوتسفورد در نزدیکی ونکوور، مقامات دستور تخلیه بیش از صدها خانه را صادر کردند. حدود هفت هزار نفر از ساکنان مریت نیز خواسته شده است تا خانه‌های خود را ترک کنند.
تصفیه خانه فاضلاب‌ های محلی بر اثر سیل آسیب دیده و دو پل نیز از بین رفته است. آب و برق در مناطق آسیب دیده قطع شده است.
ایالت بریتیش کلمبیا در تابستان سال جاری نیز متحمل گرمای بی‌ سابقه‌ای شده بود که جان بیش از ۵۰۰ نفر را گرفت و در پی آتش سوزی‌ های مهیب در این منطقه بخشی از جنگل‌ های این ایالت به طور کامل ویران شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »