بنياد مسيحي ايرانيان
new

ایران و آمریکا برای انجام مذاکرات غیرمستقیم در قطر آماده شدند.

شواهد نشان می‌دهد که ایران و ایالات متحده از امروز سه‌شنبه، هفتم تیر، برای آغاز مذاکرات غیرمستقیم در قطر با هدف یافتن راهی برای نجات توافق هسته‌ای آماده شده‌اند.
در این رابطه، حمیدرضا دهقانی، سفیر ایران در قطر در پیامی در توئیتر خود عکسی از حضور علی باقری کنی، مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای ایران، در قطر منتشر کرده است.
روزنامه دولتی تهران تایمز نیز روز سه‌ شنبه عکسی از علی باقری کنی در لابی هتل با حمیدرضا دهقانی، سفیر ایران در قطر منتشر کرده است.
این روزنامه گفته است که باقری کنی برای ازسرگیری مذاکرات در دوحه، پایتخت قطر، حضور دارد.
راب مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، نیز دوشنبه‌شب پیش از آغاز مذاکرات وارد قطر شد.
به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، سفارت ایالات متحده در قطر گفت مالی با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر امور خارجه قطر برای گفت‌وگو دربارهٔ «تلاش‌های دیپلماتیک مشترک برای رسیدگی به مسائل با ایران» ملاقات کرد، اما از ارائه فوری جزئیات دیگر دربارهٔ سفر خود خودداری کرد.
وزارت خارجه قطر نیز روز سه‌ شنبه در توئیتر اعلام کرد که قطر از میزبانی مذاکرات غیرمستقیم بین ایران و ایالات متحده در این هفته در دوحه برای احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ استقبال می‌کند. این مذاکرات زیر نظر هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا برگزار خواهد شد.
چند روز پس از اعلام خبر برگزاری قریب‌الوقوع مذاکرات احیای برجام از سوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز روز دوشنبه اعلام کرد که این مذاکرات این هفته برگزار خواهد شد و افزود که «آمریکا وعده داده انتفاع اقتصادی ایران از برجام را تضمین کند.»
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »