بنياد مسيحي ايرانيان
new

ایران دو دوربین «فراپادمانی» آژانس انرژی اتمی را خاموش کرد.

سازمان انرژی اتمی ایران در اطلاعیه‌ای که روز چهارشنبه، ۱۸ خردادماه، به طور رسمی منتشر کرد از قطع عامدانه دوربین‌های «فراپادمانی» آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در یک مرکز هسته‌ای در ایران خبر داد.
در اطلاعیه رسمی این سازمان همچنین آمده است که «فعالیت دستگاه اندازه‌گیری برخط سطح غنا و فلومتر (OLEM)، متعلق به این سازمان بین‌المللی نیز متوقف می‌شود.
اجرای تصمیم ایران به قطع فعالیت دوربین‌های آژانس درست در روزی رسانه‌ای می‌شود که قرار است قطعنامه انتقادی آمریکا و اروپایی‌ها علیه جمهوری اسلامی در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مورد بررسی قرار گیرد.
آمریکا، بریتانیا، آلمان و فرانسه روز سه ‌شنبه، ۱۷ خردادماه، به طور رسمی پیش‌نویس قطعنامه‌ انتقاد از جمهوری اسلامی به دلیل «بی‌ پاسخ گذاشتن» پرسش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را به شورای حکام این آژانس ارائه کردند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، در این قطعنامه به صراحت درباره «سه مکان اعلام‌ نشده» ایران به آژانس ابراز نگرانی شده و علت این نگرانی نیز خودداری ایران از «همکاری کافی» با آژانس درباره این سه سایت هسته‌ای عنوان شده است.
مقام‌های ارشد اتمی ایران پیشتر به صراحت هشدار داده‌ بودند که تصویب این قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌تواند به ابتکارات برای احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ میان ایران و غرب، آسیب جدی وارد کند. آنها همچنین تهدید کرده بودند که ایران به اقدامی «قاطع» در پاسخ به این قطعنامه دست خواهد زد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »