بنياد مسيحي ايرانيان
new

ایران خبر تبادل زندانیان با آمریکا را تکذیب کرد

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران و موضوع تبادل زندانیان

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران خبر منتشر شده پیرامون تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا را تکذیب کرد. پیش از او، مجید تخت‌روانچی، سفیر جمهوری اسلامی در سازمان ملل نیز گفته بود این خبر “تایید نمی‌شود”.
موضوع تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا از سوی شبکه خبری المیادین و همچنین از سوی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مطرح شده بود.
پس از آن، ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا خبر تبادل زندانیان را تکذیب کرده بود. اکنون، در واکنش به این خبر، سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز گفته است که خبر تبادل زندانیان “تایید نمی‌شود.”
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت (سوم ماه مه) در نشست هفتگی خبری خود گفته است که مذاکرات بر سر تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا ادامه دارد.
خطیب‌زاده تاکید کرده است که موضوع تبادل زندانیان مستقل از مذاکرات ناظر بر احیای برجام در وین دنبال می‌شود.
پیش از او نیز، مجید تخت‌روانچی، نماینده جمهوری اسلامی در سازمان ملل اعلام کرده بود که خبر تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا صحت ندارد.
نماینده دائم ایران در سازمان ملل از پافشاری ایران بر “تبادل جامع زندانیان” دو کشور سخن گفته بود.
شبکه خبری المیادین به نقل از مقامات جمهوری اسلامی از آزادی قریب‌الوقوع چهار شهروند ایرانی زندانی در آمریکا خبر داده بود.
از سوی دیگر، خطیب‌زاده خبر آزادسازی هفت میلیارد دلار از دارایی‌های ایران را نیز تایید نکرد و گفت: «سیاست ما همان سیاستی است که همیشه گفته‌ایم و همه این‌ها باید در یک جا آزاد شوند.»
باید یادآور شد که ند پرایس نیز خبر آزاد شدن بخشی از دارایی‌های بلوکه شده ایران در آمریکا را رد کرده بود.
خطیب‌زاده در بخش دیگر از کنفرانس خبری خود به سفر محمدجواد ظریف به چهار کشور عربی و همچنین تلاش‌های دیپلماتیک برای بهبود مناسبات ایران و عربستان سعودی نیز اشاره کرده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »