بنياد مسيحي ايرانيان
new

ایران توافق آزادسازی یک میلیارد دلار در ازای توقف غنی‌سازی را رد کرد

عباس عراقچی ضمن اعلام سازنده بودن نشست کمیسیون برجام در وین اعلام کرد هر گونه توافق در خصوص آزادسازی یک میلیارد دلار از پول ایران در ازای توقف غنی‌سازی ۲۰ درصد را رد می‌کند.
عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت ایرانی در نشست کمیسیون مشترک برجام گفت دور نخست مذاکرات برجام در وین سازنده بوده است.
این مقام ایرانی در نشست خبری با شبکه “پرس تی‌وی” افزود: «هر گونه توافق در خصوص آزادسازی یک میلیارد دلار از پول ایران در ازای توقف غنی‌سازی ۲۰ درصد را رد می‌کنیم.»
به گفته عراقچی، گفت‌وگوهای کارشناسی در خصوص رفع تحریم‌ها و اقدامات برجامی ایران ادامه پیدا خواهد کرد.
او خبر داد که مذاکره‌کنندگان در وین خواهند ماند تا جلسه دیگری را در روز جمعه ۹ آوریل در خصوص برجام داشته باشند.
عباس عراقچی شامگاه دوشنبه وارد وین شد و بلافاصله مذاکرات مقدماتی خود را با شرکت‌گنندگان در نشست مشترک آغاز کرد. او دوشنبه شب با رئیس هیئت نمایندگی چین و صبح سه‌شنبه با رئیس هیئت نمایندگی روسیه مذاکره کرد.
هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی در وین را نمایندگانی از دستگاه‌های مختلف، از جمله بانک مرکزی، وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی همراهی می‌کنند و برخی ناظران همین مسئله را نشانه‌ بالا بودن احتمال دست یافتن به یک راه حل برای برون‌رفت از بن‌بست کنونی ارزیابی کرده بودند.
ایران قبلا اعلام کرده بود که تنها بعد از لغو کامل تحریم‌های آمریکا و راستی‌آزمایی آن، به تعهدات هسته‌ای خود باز خواهد گشت.
جمهوری اسلامی همچنین مخالفت خود را با لغو تدریجی تحریم‌ها اعلام کرده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »