بنياد مسيحي ايرانيان
new

ایران اتباع خود را از اوکراین خارج می‌کند

سعید خطیب ‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران از تشکیل ستاد بحران برای تسهیل خروج شهروندان و دانشجویان ایرانی از اوکراین خبر داد. به گفته او، وزیر خارجه ایران جهت ارائه خدمات فوری به ایرانیان مقیم اوکراین با سفیر این کشور در کی‌یف تماس گرفته است. او همچنین با وزیر خارجه مجارستان گفت ‌و گو کرده تا خروج ایرانیان از مرزهای آن کشور را تسهیل کند.
به گفته خطیب ‌زاده، یک شماره تلفن ویژه جهت تماس ایرانیان مقیم اوکراین با معاونت کنسولی وزارت خارجه به صورت ۲۴ ساعته به راه افتاده و سفارت ایران در کی‌یف در تماس مداوم با کلیه اتباع ایرانی به ‌ویژه دانشجویان است.
خطیب ‌زاده گفت، برای خروج ایرانیان مقیم اوکراین هماهنگی‌هایی با هواپیمای جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته که در صورت امکان انجام‌ پرواز و صدور مجوز از طرف دولت اوکراین و اطمینان از امنیت پرواز به سرعت انجام ‌می‌شود.
همچنین دستورالعمل‌هایی نیز به سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی در کشورهای همسایه اوکراین که امکان عزیمت شهروندان ایرانی به آنجا وجود دارد داده شده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »