بنياد مسيحي ايرانيان
new

ایالات متحده می‌گوید، تصمیم برای احیای برجام باید در مسکو و تهران گرفته شود.

ایالات متحده روز جمعه ۲۰ اسفند از مسکو و تهران خواست که «تصمیمات» لازم برای احیای توافق هسته‌ای وین را بگیرند در حالی که درخواست‌های لحظات آخر روسیه مذاکرات را از مسیر خود منحرف کرده است.
ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، پس از آن که اتحادیه اروپا اعلام کرد وقفه‌ای در مذاکرات هسته‌ای افتاده است، به خبرنگاران گفت: «باید در جایی مانند تهران و مسکو تصمیماتی گرفته شود.»
وی افزود: «ما اطمینان داریم که می‌توانیم به‌طور دو جانبه به برجام بازگردیم اگر که…آن تصمیمات در جایی مثل تهران و مسکو گرفته شود.»
در دور کنونی مذاکرات میان ایران و قدرت‌های جهانی که در وین، پایتخت اتریش، انجام می‌شود به نظر می‌رسید که طرفین در حال دستیابی به توافقی برای احیای برجام هستند، اما روسیه هفته گذشته به‌طور ناگهانی درخواست‌های جدیدی را مطرح کرد که مذاکرات را تحت‌الشعاع خود قرار داد.
روسیه گفت که خواستار دریافت تضمین کتبی از ایالات متحده است که تحریم‌های بین‌المللی کنونی علیه مسکو تاثیری بر روابط تجاری آن با تهران نخواهد گذاشت.
ند پرایس به خبرنگاران گفت که «تحریم‌های جدید علیه مسکو کاملا بی‌ارتباط با برجام است و نباید هیچ تاثیری بر مذاکرات بگذارد».
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »