بنياد مسيحي ايرانيان
new

اولین گفتگوی روسای جمهور اسرائیل و چین با موضوع ایران و منطقه

 

روسای جمهور اسرائیل و چین روز چهارشنبه برای اولین بار گفتگوی تلفنی داشتند.
به گزارش اسپوتنیک، دفتر ریاست جمهوری اسرائیل اطلاع داد که در این اولین گفتگوی تلفنی سران دو کشور درباره خاورمیانه، ایران، عادی سازی روابط بین دولت یهود و کشورهای عربی و همچنین مشارکت دوجانبه بحث و تبادل نظر کردند.
در این اطلاعیه آمده است: ” اسحاق هرتزوگ رئیس جمهور اسرائیل امروز با شی جین پینگ رئیس جمهور چین گفتگوی تلفنی داشت. سران دو کشور درباره مسائل استراتژیک جهانی و منطقه ای گفتگو کردند. رئیس جمهور اسرائیل بر لزوم جلوگیری از دستیابی ایران به پتانسیل هسته ای تاکید کرد.”
دفتر ریاست جمهوری اطلاع داد که هرتزوگ به رئیس جمهور چین گفت که اقدامات ایران تنها به ثبات منطقه ای و خاورمیانه آسیب می زند و آن را تضعیف می کند.
رئیس جمهور اسرائیل افزود: علاوه بر این رئیس جمهور چین را از برقراری روابط دیپلماتیک اخیر بین اسرائیل و تعدادی از کشورهای عربی در چارچوب توافق نامه ابراهیمی مطلع کردیم.
دفتر ریاست جمهور اطلاع داد که روسای جمهور دو کشور برای بازدید از کشورهای یکدیگر دعوت نامه رد و بدل کردند و همچنین بر تعهد خود به مشارکت نوآورانه جامع بین چین و اسرائیل تاکید شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »