بنياد مسيحي ايرانيان
new

اولین پیوند ریه جهان از اهداکننده زنده به بیمار مبتلا به کووید ۱۹

یک زن ژاپنی که ریه‌هایش بر اثر بیماری کووید ۱۹ به‌شدت آسیب دیده بود اولین پیوند ریه از اهداکننده زنده در جهان را دریافت کرد. وضعیت او بعد از جراحی پایدار توصیف شده و پیش‌بینی می‌شود دو ماه دیگر از بیمارستان مرخص شود.

یمارستان وابسته به دانشگاه کیوتو از جراحی موفقیت‌آمیز پیوند ریه از اهداکنندگان زنده به زنی مبتلا به بیماری کووید ۱۹ خبر داد.

به گزارش سی‌ان‌‌ان، این بیمارستان اعلام کرد، این زن که آسیب ریوی شدیدی دیده بود هفته گذشته توسط یک تیم پزشکی ۳۰ نفره تحت عملی ۱۱ ساعته قرار گرفت و جانش بر اثر اهدای قسمت‌هایی از ریه‌ همسر و پسرش نجات یافت.

بیماری کووید ۱۹ که بر اثر آلودگی به ویروس کرونا به وجود می‌آید در برخی بیماران به‌شدت به ریه‌ها آسیب می‌رساند.

بیمارانی از سراسر جهان، از جمله آمریکا از پیوند ریه برای نجات ریه‌های خود استفاده کرده‌اند.اما به گفته بیمارستان کیوتو، این اولین بار است که بافت ریه از اهداکننده‌ای زنده به بیمار مبتلا به کووید ۱۹ اهدا می‌شود.

دکتر هیروشی دیت، جراح قفسه سینه در این بیمارستان که هدایت این عمل جراحی را بر عهده داشت گفت، این روش درمانی بیمارانی که ریه‌شان آسیب شدیدی از بیماری کووید ۱۹ دیده را امیدوار کرده است.

او در کنفرانسی خبری در پنج‌شنبه گذشته ۸ آوریل یادآور شد: «ما نشان دادیم که حالا گزینه‌ای برای پیوند ریه [از اهداکنندگان زنده] داریم.»

به گفته بیمارستان کیوتو، این بیمار که زنی است از منطقه غربی کانسای ژاپن، در اواخر سال گذشته به کووید ۱۹ مبتلا شد و ماه‌ها برای ادامه زندگی به دستگاه تنفس مصنوعی وصل بود.

همسر و پسر او بعد از آن که مشخص شد بیمار که ریه‌هایش کارایی لازم را نداشت برای ادامه زندگی به پیوند ریه محتاج است، پیشنهاد اهدای قسمتی از ریه خود را مطرح کردند.

در بیانیه این بیمارستان آمده که پیوند از بیمار دچار مرگ مغزی هنوز نادر است و اهداکننده زنده گزینه بهتری محسوب می‌شوند.

وضعیت همسر و پسر او بعد از اهدا پایدار اعلام شده و پیش‌بینی می‌شود، این زن نیز که اکنون در مراقبت‌های ویژه به سر می‌برد حدود دو ماه دیگر از بیمارستان مرخص شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »