بنياد مسيحي ايرانيان
new

اولین تحریم دولت بایدن علیه ایران؛ دو بازجوی سپاه تحریم شدند

دولت جو بایدن برای اولین بار دو بازجوی سپاه پاسداران را تحریم کرد. گفته شده است که این دو نفر “در شکنجه زندانیان در ایران مشارکت داشته‌اند”. این دو عضو سپاه و خانواده‌های آنها حق ورود به خاک آمریکا را ندارند.
دولت جو بایدن اولین تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران را اجرایی کرد. آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده روز سه‌شنبه ۹ مارس (۱۹ اسفند) اعلام کرد که دو عضو سپاه پاسداران به دلیل نقض حقوق بشر اجازه ورود به خاک آمریکا را نخواهند داشت.
طبق اعلام وزارت خارجه آمریکا این دو نفر به نام‌های علی همتیان و مسعود صفدری در زندان‌های ایران زندانیان را شکنجه می‌کنند. وزیر خارجه ایالات متحده تصریح کرده که دولت آمریکا تمامی ابزار مناسب را به کار می‌گیرد تا کسانی را که مسئول آزار و نقض حقوق بشر در ایران هستند مورد بازخواست قرار دهد.
بلینکن همچنین گفته ایالات متحده می‌خواهد که “دولت ایران با مردمش با احترام و شأن درخور انسانی رفتار کند”.
وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که علی همتیان و مسعود صفدری و بستگان نزدیک آنها دیگر اجازه سفر به آمریکا را نخواهند داشت. این دو نفر متهم هستند که در شکنجه زندانیان سیاسی و بازداشت‌شدگان اعتراضات دی ماه ۹۶ و آبان ۹۸ شرکت داشته‌اند.
سپاه پاسداران ایران از آوریل ۲۰۱۹ در لیست گروه‌های تروریستی دولت آمریکا قرار گرفته است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »