بنياد مسيحي ايرانيان
new

انکار پیشینه و تاریخ یهودی «دیوار ندبه» توسط الازهر مصر!

الازهر مصر بزرگترین مؤسسه دینی، علمی، اسلامی جهان اعلام کرد که “دیوار براق” وقف اسلامی است و مدعی شد آنچه “دیوار ندبه” خوانده می‌شود یک دروغ اسرائیلی است!
دیوار ندبه یا دیوار غربی که مقدس‌ترین مکان عبادی یهودیان است بازمانده دومین معبد یا هیکل سلیمان می باشد که در سال ۷۰ میلادی ویران گردید.
حالا کمپین “قدس بین حقوق عربی و ادعاهای صهیونیستی” که مرکز اطلاع‌رسانی الازهر آن را به راه انداخته، مدعی گردید: دیوار براق یک موقوفه اسلامی محض است. دیواری که در بخش جنوبی دیوارهای غربی حرم قدس شریف و محله المغاربه قرار دارد که مقامات اسرائیلی آن را منهدم کردند، بخشی جدایی ناپذیر از مسجد الاقصی است. دیوار براق به این نام نامگذاری شده چون براق نام الاغ پیامبر اسلام است که شب معراج و شب اسراء سوار بر آن بود.
این کمپین وابسته به الازهر همچنین ادعا کرد: آنچه دیوار ندبه خوانده می‌شود یک دروغ و ادعا است. تاریخ، جغرافیا، قوانین، عرف بین‌المللی و حقوق اسلامی و عربی نشان می‌دهد که این دیوار براق است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »