بنياد مسيحي ايرانيان
new

انفجار مین و سقوط هلی‌کوپتر در افغانستان؛ ۱۳ کشته و ۱۴ زخمی

در سوقصد به اتوبوس حامل کارکنان دولت در کابل چهار تن کشته و ۱۴ نفر زخمی شدند. سقوط یک هلی‌کوپتر نظامی نیز ۹ قربانی بر جای گذاشت. خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع، از شلیک موشک به بالگرد گزارش داده است.
صبح روز پنجشنبه ۲۸ اسفند (۱۸ مارس) در ناحیه هفدهم، در منطقه کوتل خیرخانه کابل یک مینی‌بوس حامل کارمندان دولت افغانستان، هدف انفجار مین قرار گرفت.
به گفته پلیس در این مینی‌بوس کارمندان چند وزارتخانه بودند اما بیشتر قربانیان کارمندان وزارتخانه “مخابرات و فناوری” هستند. چهار نفر در این انفجار جان باخته و ۱۴ نفر زخمی شده‌اند.
هیچ گروهی مسئولیت این سوءقصد را بر عهده نگرفته ‌است.
حمله به کارمندان دولت افغانستان در روزهای اخیر افزایش پیدا کرده است. روز دوشنبه نیز چهار زن و یک کودک سه ساله درانفجار بمب در کابل، جان باختند. این زنان کارمندان وزارت‌های اطلاعات و شرکت “افغان پست” بودند. در این حادثه سیزده تن دیگر زخمی شدند.
کشته شدن ۹ نفر در سقوط هلی‌کوپتر
وزارت دفاع افغانستان نیز از سقوط یک هلی‌کوپتر نیروهای ویژه در ولایت میدان وردک خبر داد. در این حادثه چهار خدمه هلی‌کوپتر و پنج تن از نیروهای امنیتی افغانستان جان باخته‌اند.
تاکنون علت سقوط این هلی‌کوپتر روشن نشده‌ و بررسی‌ها دربارۀ علت سقوط این هلی‌کوپتر ادامه دارد. دو منبع به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که این بالگرد مورد اصابت موشک قرار گرفته اما مشخص نیست چه کسی موشک را شلیک کرده است.
سوءقصد با بمب کنار جاده به اتوبوس حامل کارکنان دولت در روزی انجام گرفته که نمایندگان حکومت افغانستان، ایالات متحده امریکا، روسیه و طالبان در مسکو گرد هم می‌آیند تا در مورد کاهش خشونت ها به منظور پیشبرد روند صلح مذاکره کنند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »