بنياد مسيحي ايرانيان
new

انفجار در شهر سراوان یک کشته و سه زخمی برجای گذاشت

گزارش‌ها از ایران حاکی است بامداد یکشنبه، ۱ فروردین، انفجاری در شهر سراوان در استان سیستان و بلوچستان یک کشته و سه زخمی برجای گذاشته است.
خبرگزاری فارس این خبر را از روابط عمومی قرارگاه منطقه‌ای قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران نقل کرده و نوشته است که این انفجار یک «حادثه تروریستی» بوده است.
این قرارگاه سپاه توضیح دیگری در مورد علت یا عاملان این انفجار نداده است.
به نوشته خبرگزاری ایرنا، این انفجار در یک میدان شهر سراوان رخ داده و سه زخمی آن به بیمارستان رازی این شهر منتقل شدند.
این خبرگزاری می‌نویسد که یک نفر از مصدومان این حادثه پس از پایدار شدن علائم و با توصیه دارویی از بیمارستان مرخص شده است و حال عمومی ۲ مجروح دیگر، که یکی از آنها خانم باردار است نیز «رضایت‌بخش» است.
در هفته‌های اخیر به دنبال شلیک مأموران سپاه پاسداران به تعدادی سوخت‌بر، ناآرامی‌هایی در بخش‌هایی از استان سیستان و بلوچستان به‌ویژه شهر سراوان ایجاد و موجب درگیری‌هایی در این مناطق شد.
مقام‌های سپاه پاسداران با راه‌اندازی جایگاه‌های سوخت می‌گویند تمامی نیاز پاکستان به سوخت که به روزانه ۵ میلیون لیتر گازوئیل می‌رسد، باید از طریق طرح رزاق که در کنترل این نهاد و دولت است، تأمین شود ولی سوخت‌برهای محلی با این موضوع مخالف هستند و می‌گویند سپاه پاسداران قصد انحصار و کنترل فروش گازوئیل به پاکستان را دارد.
مقام‌های محلی استان سیستان و بلوچستان پس از بروز درگیری‌هایی که منجر به کشته شدن سوخت‌بران از سوی سپاه شد، افراد معترض را «معاند» و «ضدانقلاب» توصیف کردند و گفتند این درگیری‌ها «طرح دشمنان» بوده است.
دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد روز ۱۵ اسفند ضمن محکوم کردن شلیک به سوخت‌بران و معترضان در سیستان و بلوچستان اعلام کرد که احتمالاً بیش از ۲۳ نفر به دست سپاه پاسداران و نیروهای امنیتی کشته شده‌اند.
مقام‌های حکومت ایران تاکنون فقط خبر کشته شدن ۳ نفر را تأیید کرده‌اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »