بنياد مسيحي ايرانيان
new

انفجار خمپاره؛ مرگ شهروند مصدوم در کرمانشاه

یک شهروند که روز گذشته بر اثر انفجار خمپاره برجای مانده از جنگ ایران و عراق، در محله شهرک جلالیه کرمانشاه، مصدوم شده بود، بر اثر شدت جراحات وارده، پس از انتقال به بیمارستان جان باخت. در جریان این حادثه یک تن دیگر نیز در محل حادثه جان خود را از دست داده بود.
انفجار خمپاره برجای مانده از جنگ ایران و عراق، در محله شهرک جلالیه کرمانشاه موجب مرگ دو شهروند شد.
فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه در این خصوص گفت: یکی از این شهروندان که مردی ۳۸ ساله بوده در همان صحنه انفجار جان خود را از دست می‌دهد و نفر دوم که مردی ۵۴ ساله بوده پس از انتقال به بیمارستان جانش را از دست داد.
لازم به ذکر است که انفجار مین‌ها و خمپاره‌های بجا مانده از دوران جنگ ۸ ساله همه ساله موجب مرگ و مصدومیت تعدادی از شهروندان می‌شود.
گفتنی است که در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از اراضی ایران آلوده به مین‌های به جا مانده و عمل نکرده جنگ ایران و عراق است.
دولت ایران نیز همچنان به تولید و کاشت مین‌های ضد نفر ادامه می‌دهد و برخلاف مقاوله نامه های بین المللی، معتقد است استفاده از این مین‌ها تنها راه مؤثر برای تأمین امنیت مرزهای طولانی این کشور است.
بر همین اساس بخش‌هایی از مرزهای ایران با افغانستان، پاکستان و عراق مین‌گذاری شده است؛ در جریان درگیری‌های دهه ۱۳۶۰ در کردستان هم بسیاری از اراضی این منطقه مین‌گذاری شدند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »