بنياد مسيحي ايرانيان
new

انتقاد ۱۷ عضو شورای شهر تهران از انحلال جمعیت امام علی

۱۷ عضو شورای شهر تهران در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه، با دفاع از عملکرد جمعیت امام علی خواستار «حداکثر دقت و رعایت انصاف» در رسیدگی به پرونده این نهاد شدند.
در این نامه که روز سه‌شنبه، ۱۹ اسفند منتشر شده، تاکید شده است که این جمعیت در طول بیست سال گذشته، «منشاء خدمات و خیرات فراوان بوده» و انحلال آن می‌تواند منجر به «موجی از ناامیدی» و تشدید «خروج سرمایه اجتماعی و فرهنگی از کشور» شود.
روز گذشته یک مقام معاونت حقوقی رئیس‌جمهور ایران نیز از مخالفت این نهاد با انحلال جمعیت امام علی خبر داده بود و گفته بود که این معاونت مخالفت خود در این زمینه را به وزارت کشور و رئیس‌جمهور اعلام کرده بود.
جمعیت امام علی روز ۱۳ اسفند در صفحه توئیتر خود از صدور رای انحلال این بنیاد در دادگاه بدوی خبر داد.
انحلال این بنیاد خیریه با درخواست و شکایت وزارت کشور صورت گرفته است. یک مقام وزارت کشور مدیر این جمعیت را متهم کرده است که در کلاس‌ها و اظهارات خود مطالب «ضد ارزش‌های اسلامی و دینی» طرح کرده و به «تمسخر و اهانت» امامان شیعه و مراجع تقلید پرداخته و به قاسم سلیمانی «توهین» کرده است.
جمعیت امام علی در سال‌های اخیر همواره از سوی برخی رسانه‌های نزدیک به سپاه به فعالیت علیه نظام در پوشش کمک به نیازمندان متهم می‌شد؛ اتهامی که این نهاد و شمار قابل‌توجهی از فعالان مدنی آن را رد می‌کنند.
حکم انحلال این جمعیت که ۲۰ سال سابقه فعالیت دارد، در حالی صادر شده است که این نهاد مدنی در سال‌های اخیر بیش از ۴۰ مرکز این نهاد در محلات حاشیه‌ای ۲۰ استان ایران خدمات حمایتی به شش هزار کودک و زن در زمینه آموزش، سلامت، اشتغال و معیشت ارائه کرده بود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »