بنياد مسيحي ايرانيان
new

انتقاد مشترک هشت روزنامه ایران از روند واکسیناسیون کرونا

هشت روزنامه ایران با انتشار یک سرمقاله مشترک، نسبت به پیامدهای برخاسته از بحران کرونا در ایران هشدار دادند. در این سرمقاله آمده است که چشم‌‌انداز روشنی برای مقابله با همه‌گیری کرونا در ایران مشاهده نمی‌شود.

روزنامه‌های اطلاعات، جمهوری اسلامی، شرق، اعتماد، دنیای اقتصاد، سازندگی، هفت‌صبح و همشهری در مقاله مشترک خود اوضاع ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا در ایران را بحرانی اعلام کردند.

در این مقاله همچنین به “اخبار و اطلاع‌رسانی متناقض” و همچنین “تشتت” در تصمیم‌گیری‌های دولت اشاره شده است.

در این سرمقاله از جمله چنین آمده است: «ما به نمایندگی از مردمی که صدایشان در هیاهوی رویدادها گم شده است، درباره مهم‌ترین و حیاتی‌ترین موضوع زندگی این روزها هشدار می‌دهیم: تامین و توزیع واکسن باید اولین ماموریت همه دستگاه‌های حاکمیتی باشد.»

روزنامه‌های یاد شده از “اطلاع‌رسانی متناقض در مورد واردات واکسن” انتقاد کرده و آن را جلوه‌ای از تشتت در نظام تصمیم‌گیری دانسته‌اند.

در این سرمقاله همچنین از احتمال نبود “اراده‌ای واحد” برای مقابله با  همه‌گیری کرونا ابراز نگرانی شده است. از سوی دیگر، گفته شده است که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نیز می‌تواند بر روند واکسیناسیون و مقابله با کرونا تاثیری منفی برجای نهد.

در این رابطه آمده است: «از آنجا که ماه‌های اول دولت بعدی به امور مربوط به استقرار طی می‌شود، این نگرانی که مقابله با کرونا از این تحول سیاسی آسیب ببیند جدی است و از این راه مخاطرات جبران‌ناپذیری متوجه سلامت شهروندان ایرانی است.»

روزنامه‌های یاد شده از حسن روحانی درخواست کرده‌اند بی‌درنگ اقدام به تشکیل کمیته‌ای ملی بنماید. گفته شده است که این کمیته می‌بایست متشکل از نمایندگان دولت، بخش‌خصوصی و نهادهای مدنی بوده و بر امر تامین فوری واکسن و شفافیت توزیع و تزریق آن نظارت کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »