بنياد مسيحي ايرانيان
new

انتقاد شدید اسرائیل از حضور نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیسی

انریکه مورا، دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا تصمیم دارد انریکه مورا، معاون جوزپ بورل را برای شرکت در مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی به ایران اعزام کند. تصمیمی که انتقاد شدید وزارت امور خارجه اسرائیل را در پی داشته است. اسرائیل خواستار لغو این سفر شده است.
وزارت امور خارجه اسرائیل اعزام یک دیپلمات ارشد از سوی اتحادیه اروپا برای شرکت در مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی را تصمیمی ناصحیح و برخاسته از عدم تشخیص حساسیت لحظه دانسته است.
اسرائیل بر این باور است که حضور نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف به “ترور دولتی در ایران” مشروعیت می‌بخشد. اشاره وزارت امور خارجه اسرائیل به حمله روز پنجشنبه ۲۹ ژوئیه به تانکر مرسر استریت است که باعث کشته شدن دو شهروند اروپایی شده است.
اتحادیه اروپا بر آن است تا انریکه مورا را برای شرکت در مراسم تحلیف رئیسی به ایران اعزام کند. مراسمی که قرار است روز پنجشنبه پنجم اوت (۱۴ مرداد) برگزار شود.
انریکه مورا، نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات مربوط به احیای برجام در وین است. وزارت امور خارجه اسرائیل اعلام کرده است که اعزام نماینده از سوی اتحادیه اروپا به ایران به معنای مشروعیت بخشیدن به رویکرد تهاجمی ایران است.
اسرائیل از اتحادیه اروپا درخواست کرده است سفر مورا به ایران را لغو کند. سخنگوی وزارت امور خارجه اسرائیل اعزام یک نماینده ارشد از سوی اتحادیه اروپا به مراسم تحلیف “قصاب تهران” را نشانه تشخیص ناصحیح شرایط توسط این اتحادیه دانسته است.
فدریکا موگرینی، هماهنگ‌کننده وقت سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم در مراسم تحلیف حسن روحانی شرکت کرده بود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »