بنياد مسيحي ايرانيان
new

انتقاد از طرح حیوانات مضر و خطرناک در مجلس ایران

اصلی ترین بخش این طرح ممنوعیت نگهداری حیواناتی مثل سگ و گربه و برخی حیوانات دیگر است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از “ایسنا”، طرح “صیانت از حقوق عامه در مقابل حیوانات مضر و خطرناک” ۱۸ آبان ماه سال جاری با امضای ۷۵ نماینده مجلس اعلام وصول شد و اگرچه هنوز تا بررسی وتصویب نهایی در کمیسیون تخصصی و صحن مجلس راه زیادی دارد اما از همان ابتدا با انتقادات زیادی مواجه شد.
اصلی ترین بخش این طرح ممنوعیت نگهداری حیواناتی مثل سگ و گربه و برخی حیوانات دیگر است که از آنها با عنوان “وحشی، نامتعارف، مضر و خطرناک” یاد شده است. همچنین در این طرح حداقل جریمه ۲۶ میلیون تومانی برای واردات، خرید و فروش، حمل و نقل و نگهداری این حیوانات در نظر گرفته شده است.
طراحان به دنبال مقابله با شکل گیری و گسترش فرهنگ نگهداری حیوانات خانگی به مثابه یک الگوی غربی هستند. اما آیا در عمل امکان ایجاد این ممنوعیت وجود دارد یا قرار است موضوع نگهداری حیوانات خانگی به سرنوشت ویدیو و ماهواره دچار شود؟ آیا بهتر نیست به جای جرم انگاری و ممنوعیت نگهداری از حیوانات، برای قانونمند شدن این موضوع قواعدی وضع شود؟
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »