بنياد مسيحي ايرانيان
new

انتشار روایت‌هایی از ‘تجاوز سیستماتیک به زنان’ در اردوگاه‌های نگهداری مسلمانان اویغور در چین

بی بی سی به شواهد و گزارش‌های دست اولی دست یافته است که نشان می‌دهد زنان در اردوگاه های محل نگهداری مسلمانان اویغور در چین به طور سیستماتیک مورد تجاوز، آزار جنسی و شکنجه قرار می‌گیرند.
زنانی برای چندین ماه در این اردوگاه‌ها در بازداشت بوده‌اند، می‌گویند با شوکر و باتوم برقی مورد آزار و اذیت و شکنجه قرار می‌گرفتند.
آنها همچنین حادثه‌ای را توصیف می‌کنند که در آن حدود ۱۰۰ نفر از بازداشت‌شدگان مجبور شدند تجاوز گروهیِ محافظان نقاب‌دار را به یک زن نظاره‌گر باشند.
ورسونای ضیاودون ۹ ماه در مرکز بازپروری نگه داری شده است
ورسونای ضیاودون به بی بی سی گفت این مردان همیشه ماسک داشتند، حتی اگر در آن زمان بیماری همه گیری وجود نداشت. به گفته او آنها لباس شخصی به تن داشتند نه لباس پلیس.
ورسونای ضیاودون می‌گوید آنها مدتی بعد از نیمه شب برای انتخاب زنان به سلول‌ها می‌آمدند و آنها را از راهرو به “اتاق تاریک” می‌بردند، جایی که هیچ دوربین نظارتی وجود نداشت.
چین اویغورها را به بهانه ریش یا حجاب زندانی کرده است
این در حالیست که سازمان‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشری می گویند اویغورهای مسلمانی که تحت عنوان “بازآموزی عقیدتی” به این اردوگاه‌ها اعزام و مجبور می‌شوند عقاید دینی خود را انکار کنند.
اویغورها که هستند؟
اویغورها که در استان سین کیانگ چین ساکن هستند، مسلمان و از تبار ترک هستند. آنها حدود ۴۵ درصد جمعیت سین‌کیانگ را تشکیل می‌دهند.
کنگره جهانی اویغورها مدعی شده که این افراد هرگز به جرمی متهم نشده‌اند و وکیل نداشته‌اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »