بنياد مسيحي ايرانيان
new

امروز دومین شمع ادونت (آدونت) روشن شد.

 

اّدونت یا آدونت چیست؟

آدونت، اصل این کلمه از زبان لاتین میباشد، (adventus) و به معنای آمدن، ورود یا ظهور است.

آدونت یکی از سنت های مسیحیت است که برای ما مسیحیان اهمیت بسزایی دارد. لازم به یادآوری است که این سنت توسط بعضی از شاخه های پروتستان محترم شمرده شده و هر ساله بدقت رعایت و برگزار می گردد.

فصل ظهور چیست؟

فصل ظهور یک دوره چهار هفته آماده سازی است که در انتظار تولد عیسی در کریسمس می باشیم.
فلسفه این فصل تماماً در این خلاصه میشود که چگونه می توانیم قلب خود را پاک و آماده کنم و خانه ی دل و زندگی خود را برای تولد مسیح در جهانی مانند امروز، آماده و مهیا کنیم.
این زمانی است که هر ایماندار و خانواده های مسیحی از طریق دعا، تأمل، پرستش، موسیقی خاص و اعمال نیک به یاد بیاورند که معنای واقعی تولد عیسی مسیح چیست.

این شمع ها با آرزوی صلح و شادی و عشق در سراسر جهان روشن می شوند.

این سنت از چهار یکشنبه ی پیش از تولد عیسی مسیح شروع می شود و در واقع رفتن به پیشواز کریسمس و اعلام تجدید زمان میلاد پرشکوه عیسی مسیح خداوند است که حدود ۲۰۲۱سال پیش در بیت لحم بوقوع پیوست.

البته بسیاری از پیروان مسیح موضوع آدونت را از زاویه عمیق‌تری نیز نگاه می کنند و آن آمدن دوباره ی مسیح و آماده بودن ما می باشد و اینکه به یاد بیاوریم، خداوندمان عیسی مسیح طبق وعده خود بزودی به این جهان باز خواهد گشت.

از نشانه های آدونت، استفاده از رنگ بنفش و وجود چهار شمع است که هر شمع در یک یکشنبه روشن می شود و یکشنبه بعدی شمع دوم و …. تا آخرین یکشنبه شمع آخر و به این ترتیب میلاد عیسی مسیح جشن گرفته میشود.

شمع اول نشانه صلح و دوستی، شمع دوم نشانه امید و محبت شمع سوم نشانه عشق و شادی و شمع چهارم نشانه نور و روشنایی یعنی عیسی مسیح است که به دنیا آمد و به این دنیای گناه آلود روشنایی بخشید و ما را از گناه و مرگ ابدی، نجات داد.

ما نباید فقط به این کلمات یک نگاه سطحی داشته باشیم، بلکه ای عزیزان، ما باید به معنای دقیق این کلمات بیشتری توجه کنیم و ببینیم که هر کدام از ما در قبال اطرافیان و هم میهنان خود و حتی مردم جهان چه وظایف و مسئولیت‌هایی داریم و چه قدمی برای آنها برداشته ایم و یا باید برداریم.

بنی آدم اعضای یک پیکرند… که در آفرینش ز یک گوهرند.

چو عضوی بدرد آورد روزگار… دگر عضوها را نماند قرار.

شمع اول: با تمامی مردم، بویژه با فقرا، محرومین و نیازمندان، و حتی مخالفین خود با عشق، محبت و بخشش رفتار نموده و یاورشان باشیم.

شمع دوم: به ستمدیدگان، محرومین و اسیران که در راه عدالت، برابری و انسانیت جفا دیده اند، همدردی نموده، به روی دردها و زخمهایشان مرهم نهاده و به آنها امید و اعتماد بدهیم.

شمع سوم: با تمامی طردشدگان، تنها و بی کسان، افسردگان، غارت شدگان و خیانت دیدگان با عشق و مهربانی رفتار نموده و از هر کمکی که می‌توانیم، دریغ نکرده و بر قلبشان شادی و بر لبانشان لبخند بنشانیم.

شمع چهارم: با روشن نمودن شمع نور و شادی خبر خوش تولد عیسی مسیح، این نور جهان را که هم ذات با پدر در روح پاکش در قلوب هر ایمانداری متولد میشود را به همه جانهای تشنه و گرسنه، اعلام نمائیم.

پس ای عزیزان، سعی و کوشش شما در این باشد که همانند مسیح عیسی زندگی کنیم و روح پاک عیسی مسیح در همه ما متجلی شود.

عیسی مسیح برای نجات بشر متولد شد و هرکس که قلباً به او ایمان آورد، حیات جاودان را خواهد یافت.

اگر هنوز به عیسی ایمان قلبی ندارید، اجازه دهید و از حداوند بخواهید که در روزهای پیش رو تا میلاد عیسی مسیح، حقیقت را دریابید و از خداوندمان عیسی، بخواهید تا در درون قلب شما ساکن گردد.

درب قلب تان را بروی خدای زنده باز کنید و او را در این روزها با تمام جان و با تمام وجود صدا کنید.

او هدیه ای گرانبها برای شما از آسمان تدارک دیده است که همانا نجات و حیات ابدی است.

نام او را بخوانید، به او اعتماد نمائید، او خواهد آمد.

بنیاد مسیحی ایرانیان پیشاپیش زادروز پیام آور صلح و دوستی، تولد زیبای نور و روشنایی و سال نو میلادی ۲۰۲۲ را به همه مردم جهان، و مردم ایران و افغانستان که تحت جفای سیاه‌ترین شرارت تاریخ خود بسر می برند، شادباش گفته و بهترینها را در این سال جدید برایشان از خداوند عشق و مهربانی می طلبد.

مژده ای دل که مسیحا نفسی می‌آید… که ز انفاس خوشش بوی کسی میاید.

۵ دسامبر ۲۰۲۱

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »