بنياد مسيحي ايرانيان
new

امام جمعه اهل سنت زاهدان: طالبان از حمایت مردمی برخوردار است

مولوی عبدالحمید، شناخته‌ شده‌ ترین روحانی اهل سنت ایران گفته از نظر او طالبان نسبت به ۲۰ سال گذشته بسیار “منعطف‌تر” شده و پیش روی آسان این گروه در شهرهای مختلف هم نشان از “همراهی مردم” با طالبان دارد!
امام جمعه اهل سنت زاهدان نادیده گرفتن واقعیت‌ها را یکی از بزرگترین مشکلات جهان معاصر خواند و گفت طالبان نیز مانند دیگران جزو واقعیت‌های افغانستان هستند.
به گزارش پایگاه اطلاعرسانی دفتر مولوی عبدالحمید او در خطبه نماز جمعه ۲۲ مرداد گفت: «قربانی و مبارزه جهادی این جنبش سبب شد اشغالگران غربی که از راه‌های دور به این کشور آمده بودند، افغانستان را ترک کنند»
مولوی عبدالحمید افزود:« بنده معتقدم اگر در افغانستان و کشورهای دیگر، به‌درستی از ظرفیت قرآن عظیم‌الشأن و ظرفیت رسول خدا و خلفای راشدین استفاده شود و چیزی که در قرآن و سنت و سیرت پیامبر اکرم و خلفای راشدین است اجرا شود، چنان امنیتی در این کشورها برقرار می‌شود که در دنیا بی‌نظیر باشد.»
عبدالحمید با تاکید بر این که طالبان کنونی مانند سابق نیستند و “از خودشان ظرفیت نشان داده‌اند” افزود آنها به گفته خودشان عفو عمومی اعلام کرده و گفته‌اند “با کسانی که با آنها جنگیده‌ اند هم کار ندارند و دنبال قتل و کشتار و بی‌رحمی نیستند”.
بر خلاف این ادعا گزارش‌های زیادی درباره خشونت اسلامگرایان افراطی طالبان در مناطق اشغالی، به خصوص تعدی و تجاوز به زنان و دختران خردسال منتشر شده که دبیر کل سازمان ملل و اتحادیه اروپا نیز به آن واکنش نشان داده اند.
همزمان با این تحولات در افغانستان، سیامک رحمانی، روزنامه‌نگار، در حساب توییتر خود اعلام کرد که وزارت ارشاد جمهوری اسلامی به مدیران رسانه‌ها توصیه کرده است تا از به کار بردن عباراتی از قبیل «وحشی‌ گری»، «جنایت» و کلمات مشابه در مورد طالبان، پرهیز کنند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »