بنياد مسيحي ايرانيان
new

الزام تست کرونا برای همه ۱۱ میلیون ساکن شهر ووهان چین

در پی مشاهده چند نمونه از ابتلا به سویه دلتای ویروس کرونا در شهر ووهان، دولت چین خواستار اجرای تست عمومی کرونا شد. شهر ووهان منشا شیوع ویروس کرونا در جهان بود. چین سیاست “شیوع صفر” را در مقابله با کرونا دنبال می‌کند.
نماینده وزارت بهداشت و درمان چین از مشاهده هفت مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در شهر ووهان خبر داده است.
دولت چین در همین ارتباط تصمیم دارد همه ساکنان این کلان‌شهر را در ارتباط با احتمال ابتلا به ویروس کرونا تست کند. این شهر ۱۱ میلیون نفر جمعیت دارد.
گفته می‌شود که شیوع مجدد ویروس کرونا در ووهان مربوط به سویه دلتا می‌شود. مسئولان وزارت بهداشت چین گفته‌اند که موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در بین کارگران مهاجر در این شهر مشاهده شده است.
این در حالی است که پیش از آن و در طی یک سال گذشته، در ووهان هیچ مورد جدیدی از ابتلا به ویروس کرونا ثبت نشده بود.
مرکز اصلی شیوع ویروس کرونا به کلان‌شهر نانجینگ، واقع در شرق چین مربوط می‌شود. دو هفته پیش نه نفر از کارگران بخش نظافت فرودگاه بین‌المللی این شهر مبتلا به سویه دلتای ویروس کرونا شده بودند.
دولت چین پس از آن برای صدها هزار نفر از مردم این شهر محدودیت‌های جدید کرونایی پیش‌بینی کرد.
سیاست “شیوع صفر”
دولت چین از سیاست “شیوع صفر” پیروی می‌کند. بر اساس این سیاست، دولت به محض مشاهده حتی چند مورد ابتلا به ویروس کرونا، محدودیت‌هایی را برای مانع شدن از شیوع گسترده ویروس پیش‌بینی می‌کند.
از آن جمله می‌توان به الزام تست کرونای جمعی اشاره کرد. سیاستی که اکنون در شهر ووهان از سوی مسئولان تعیین شده است.
تا کنون در چین بیش از ۴۰۰ مورد جدید ابتلا به سویه دلتای کرونا مشاهده شده است. روز سه‌شنبه سوم ژوئیه (۱۲ مرداد) ۶۱ مورد جدید ابتلا به کرونا در چین ثبت شده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »