بنياد مسيحي ايرانيان
new

افغان‌های مقیم ایران یک ماه برای دریافت کد بانکی فرصت دارند

پس از اعتراضات گسترده به غیرفعال کردن کارت‌های بانکی برخی اتباع افغانستانی در ایران، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور اعلام کرد، صاحبان حساب فاقد کد شهاب یک ماه برای دریافت این کد مهلت دارند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور روز شنبه ۱۱ بهمن (۳۰ ژانویه) ضمن توضیحاتی در باره بستن کارت بانکی شماری از شهروندان افغانستانی گفت، تمامی شهروندان این کشور که مقیم ایران و فاقد کد شهاب (شناسه هویت الکترونیکی بانکی) هستند «برای آخرین بار» به مدت یک ماه فرصت دارند برای تکمیل یا تصحیح اطلاعات حساب خود و اخذ کد شهاب در بانک‌ها اقدام کنند.

مهدی محمودی در باره مسدود کردن کارت‌های بانکی شماری از شهروندان افغانستانی گفت، این افراد دارای حساب بانکی هستند اما کد شهاب ندارند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور تصریح کرد: «بر اساس مصوبه ستاد ‌مبارزه‌ با مفاسد اقتصادی هدف از این اقدام، اجرای قوانین ناظر به شفافیت در تراکنش‌های بانکی است که مستلزم صحت اطلاعات هویتی صاحبان حساب است.»

«قاعده‌ای برای تمامی مشتریان بانک‌ها»

محمودی تاکید کرد که این قاعده برای همه دارندگان حساب‌های بانکی اعم از شهروندان ایرانی یا خارجی یکسان است و برای جلوگیری از پول‌شویی رعایت می‌شود.

پیش‌تر خبرگزاری‌های ایران گزارش داده بودند که این اقدام بانک‌ها در راستای سیاست‌های مبارزه با پول‌شویی انجام گرفته است.

این واکنش مقامات ایران پس از گردهمایی‌های اعتراضی شماری از افغانستانی‌های ساکن مشهد و تهران صورت می‌گیرد.

مسئولان بانکی نیز گفته‌اند که اطلاع رسانی در این خصوص از یک سال و نیم پیش آغاز شده و بانک‌ها در این مدت به مشتریان خارجی خود هشدار داده بودند که برای دریافت کد بانکی اقدام کنند اما آنها اقدام نکرده‌اند و در نتیجه کارت بانکی‌شان غیرفعال شده‌است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »