بنياد مسيحي ايرانيان
new

افغانستان خواستار تعلیق اخراج پناهجویان افغان از اروپا شد

اخراج پناهجویان افغان از کشورهای اروپایی ادامه دارد. دولت افغانستان از کشورهای اروپایی خواست، با توجه به پیشروی‌های طالبان و افزایش شیوع کرونا بازگرداندن پناهجویان افغان به افغانستان را به مدت سه ماه متوقف کنند.
دولت افغانستان از کشورهای اروپایی خواسته است تا دیپورت و اخراج پناهجویان افغان به این کشور بحران‌زده را به مدت سه ماه به حالت تعلیق درآورند.
به گزارش خبرگزاری آلمان، دولت افغانستان در بیانیه‌ای گفت: «به دلیل خشونت فزاینده جنگجویان اسلام‌گرای طالبان و افزایش ابتلا به ویروس کرونا، در حال حاضر بازگشت پناهجویان باعث نگرانی شده است.»
در همین حال با افزایش خشونت‌ها نگرانی‌ در مورد افزایش تعداد افرادی که در داخل افغانستان آواره می‌شوند یا به کشورهای خارجی فرار می‌کنند، وجود دارد.
بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله آلمان، پناهجویانی که تقاضای پناهندگی‌شان رد شده را به افغانستان بازمی‌گردانند. روز چهارشنبه گذشته یک هواپیما با ۲۷ پناهجوی اخراج‌شده وارد کابل شد.
این چهلمین اعزام جمعی از زمان اولین پرواز پناهجویان اخراجی در دسامبر ۲۰۱۶ بود. تاکنون یک هزار و ۱۰۴ پناهجو به افغانستان بازگردانده شده‌اند.
در تازه‌ترین تحولات، نیروهای طالبان روز پنج‌شنبه ۱۷ تیر (هشتم ژوئیه) گمرک اسلام‌قلعه در مرز هرات با ایران را به تصرف خود در آوردند. پیش از آن دو گذرگاه دیگر نیز در مرز با تاجیکستان و ازبکستان تصرف شد.
پیشروی‌‌های طالبان باعث شده که برخی کشورها کنسولگری‌های خود در افغانستان را تعطیل کنند. از جمله روسیه به دلیل متشنج شدن اوضاع شمال افغانستان، سرکنسولگری خود در مزار شریف را تعطیل کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »