بنياد مسيحي ايرانيان
new

افغانستان؛ کشته شدن بیش از صد شبه‌نظامی طالبان طی ۲۴ ساعت گذشته

ارتش افغانستان خبر از تشدید رویارویی نظامی نیروهای خود با شبه‌نظامینا وابسته به طالبان در این کشور داده است. در جریان درگیری‌های ارتش این کشور با نیروهای طالبان طی ۲۴ ساعت بیش از یکصد نفر از اسلامگرایان کشته شده‌اند.
به موازات آغاز خروج نیروهای نظامی آمریکا و همچنین نیروهای ناتو از افغانستان، درگیری بین ارتش این کشور با پیکارجوی طالبان تشدید شده است.
خبرگزاری فرانسه با انتشار گزارشی از کابل اعلام کرده است که در جریان درگیری‌های بین نیروهای طالبان و ارتش افغانستان دست‌کم صد پیکارجوی وابسته به طالبان کشته شده‌اند.
گفته می‌شود درگیری‌ها به طور همزمان در چند ولایت این کشور روی داده است. تا کنون، نیروهای وابسته به طالبان به گزارش‌های منتشر شده از سوی وزارت دفاع افغانستان در مورد درگیری‌های اخیر واکنشی نشان نداده‌اند.
خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارش خود نوشته است که راستی‌آزمایی در مورد شمار تلفات درگیری‌ها در افغانستان امکان‌پذیر نیست و اعداد و آمار اعلام شده از سوی طرفین درگیر در منازعات افغانستان در اکثر موارد واقعی نیستند.
روز یکشنبه دوم ماه مه (۱۲ اردیبهشت)، سربازان آمریکایی کنترل بر پایگاه نظامی آنتونیک را به نیروهای ارتش افغانستان واگذار کردند.
کمپ آنتونیک واقع در جنوب ولایت هلمند یکی از مراکز استقرار سربازان ناتو در افغانستان است. گفته می‌شود که واحد ویژه‌ای از ارتش افغانستان که توسط سربازان ناتو آموزش دیده‌اند، مسئولیت اداره این پایگاه را برعهده خواهد گرفت.
در حال حاضر، حدود ۹۶۰۰ سرباز وابسته به ناتو در افغانستان مستقر هستند. پیش از این قرار بود که نیروهای نظامی ناتو در تاریخ اول ماه مه خاک افغانستان را ترک کنند. این تاریخ از سوی رئیس جمهور پیشین آمریکا، دونالد ترامپ، تعیین شده بود.
گفته می‌شود عدم پیشرفت کافی در مذاکرات صلح افغانستان باعث به تعویق افتادن موعد خروج نیروهای نظامی ناتو از خاک این کشور شده است.
خروج نیروهای نظامی وابسته به ناتو از خاک عراق در شرایطی صورت می‌گیرد که نشانه‌ای دال بر کسب توافق بر سر صلح بین دولت افغانستان و نیروهای طالبان مشاهده نمی‌شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »