بنياد مسيحي ايرانيان
new

افزایش فشارها بر مسیحیان در جمهوری آذربایجان

بر اساس قوانین جدید مذهبی در جمهوری آذربایجان فعالیت کلیساهایی که رهبران آنان مورد تایید دولت قرار نگیرند، متوقف خواهد شد.
قوانین جدید مذهبی در جمهور آذربایجان رهبران سایر ادیان را ملزم به رعایت قوانین جدیدی خواهد کرد که این قوانین با نظارت «کمیته دولتی ادیان» این کشور اجرا خواهد شد.
رئیس جمهور آذربایجان، الهام علی اف با وجود انتقادات بین المللی، قانون «اصلاحات دینی» را در ۱۶ ژوئن امضا کرد. پیشتر کمیسیون ایالات متحده در زمینه آزادی مذهبی بین المللی (USCIRF) هشدار داده بود که این قانون فعالیت اقلیت‌های مذهبی را در آذربایجان محدود می کند.
این کمیسیون آمریکایی ابراز نگرانی کرد که ایجاد محدودیت برای رهبران مذهبی، خدمات کلیساها را در این کشور هدف قرار داده است. علاوه بر تایید رهبران کلیساها توسط کمیته دولتی ادیان، بسیاری از رویدادها و مراسم که توسط کلیساها سازماندهی می شود نیز باید با مجوز این کمیته دولتی برگزار شوند. همچنین تائیدیه این کمیته برای دعوت از مبشرین و واعظان خارجی مسیحی الزامی گردید.
فعالان حقوق مسیحیان در جمهوری آذربایجان می گویند با توجه به عدم حمایت دولت این کشور از اقلیت مسیحی و تصویب قوانین سخت‌گیرانه برای نظارت بر آنان، کلیساهای آذربایجان بدون حمایت سازمانهای مسیحی خارجی با شرایط دشواری روبرو خواهند شد.
این فعالان با ابراز نگرانی از اجرای چنین طرحی گفته اند کمیته دولتی ادیان زیر نظر رهبران مسلمان این کشور اداره می شود و با تصویب چنین قانونی کلیساهای کوچک تر یا خانگی ممکن است به رسمیت شناخته نشوند و غیر قانونی اعلام گردند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »