بنياد مسيحي ايرانيان
new

افزایش شمار تلفات کرونا در زندان ارومیه بدلیل عدم رسیدگیهای پزشکی

يك زندانی دیگر نیز روز یکشنبه در اثر ابتلا به کرونا در زندان ارومیه جان خود را از دست داد

به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام به نقل از منابع موثق، روز یکشنبه هفتم دیماه ۹۹ یک زندانی دیگر بنام جهانشیر مهی بر اثر ابتلاء به کرونا در زندان ارومیه و عدم رسیدگیهای ضروری پزشکی و اعزام نکردن وی به بیمارستانی خارج از زندان، جان سپرد.

جهانشیر مهی، فرزند رحیم  ۵۶ ساله است که در بند ۱-۲ زندان ارومیه محبوس بود.

این زندانی مبتلا به کرونا بوده و علیرغم اصرار وی برای اعزامش به بیمارستان، مسئولین زندان توجهی به وضعیت وخیم جسمانی وی نکردند تا اینکه سرانجام در بند ۱-۲ زندان، بدلیل شدت و گسترش ویروس کرونا در بدنش به کما میرود. در این حالت پرسنل زندان اقدام به اعزام وی به بیمارستان می کنند که متاسفانه دیگر خیلی دیر شده بود و نامبرده جان خود را از دست می دهد.

زندان مرکزی ارومیه، یکی از آلوده ترین و غیربهداشتی ترین زندانها است که زندانیان در آن از دسترسی به حداقلهای امکانات و مواد ضدعفونی کننده، صابون و ماسک محروم هستند.

از طرف دیگر به دلیل تراکم تعداد زندانیان در بندهای این زندان، آمار فوتی های کرونا در این زندان بسیار بالا است. البته مسئولان این زندان، مرگ زندانیان بخاطر کرونا را همواره لاپوشانی کرده اند.

شایان ذکر است در همین روز یک زندانی دیگر به نام نام اکبر مصطفی در بند بهداری زندان مرکزی ارومیه بر اثر ابتلاء به ویروس کرونا و عدم رسیدگیهای لازم و فوری پزشکی جان خود را از دست داد.

همچنین ظرف چند روز گذشته سه زندانی در زندان اوین بدلیل کرونا و عدم رسیدگی های پزشکی جان خود را از دست داده اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »